کشور قبرس(cyprus)

کشور قبرس-درباره کشور قبرس

کشور قبرس از آب و هوای شدید مدیترانه ای با تابستانهای خشک طولانی که از اواسط ماه مه شروع می شود و تا اواسط ماه اکتبر ادامه دارد و زمستانهای کاملاً معتدل از دسامبر تا فوریه برخوردار است. بهار و پاییز در واقع فواصل کوتاهی بین یکدیگر هستند.

کشور قبرس-جغرافیای کشور قبرس

قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه ، پس از سیسیل و ساردینیا ، با مساحت ۹٫۲۵۱ کیلومتر مربع (۳٫۵۷۲ مایل مربع) است.

در گوشه شمال شرقی مدیترانه ، در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شمال مصر ، ۹۰ کیلومتری غرب سوریه و ۶۰ کیلومتری جنوب ترکیه واقع شده است. جزیره رودس یونان ۳۶۰ کیلومتری شمال غربی واقع شده است.

خط ساحلی قبرس در شمال با سواحل بلند ماسه ای در جنوب متراکم و صخره ای است. دشت ساحلی شمال ، پوشیده از درختان زیتون و کربوهیدرات ، پشتیبان دامنه کوههای سنگ آهک شیب دار و باریک پنتاداکتیلوس است و تا ارتفاع ۱٫۰۴۲ متر بالا می رود. در جنوب ، توده کوه وسیع تروودوس ، پوشیده از کاج ، بلوط کوتوله ، سرو و سرو ، در قله کوه المپوس ، ۱٫۹۵۳ متر به اوج خود می رسد. بالاتر از سطح دریا. بین دامنه Troodos و دامنه کوه Pentadaktylos دشت حاصلخیز Messaoria قرار دارد. زمین های زراعی ۴۶٫۸ درصد از کل مساحت این جزیره را تشکیل می دهند. هیچ رودخانه ای وجود ندارد ، فقط تورنت هایی که پس از باران شدید جاری می شوند.

کشور قبرس-شرح حال کشور قبرس

جمعیت جمهوری قبرس ۹۵۲٫۱۰۰ (۲۰۱۲) از این تعداد ۶۸۱٫۰۰۰ متعلق به جامعه یونان قبرس ، (۷۱٫۵٪) ، ۹۰٫۱۰۰ (۹،۵٪) به جامعه قبرس ترکیه (تخمین) و ۱۸۱٫۰۰۰ نفر (۱۹،۰ ٪) شهروندان خارجی ساکن قبرس هستند. زبان جامعه یونان قبرس یونانی است و جامعه عمدتا به کلیسای ارتدکس ارتدکس یونان قبرس وابسته است. زبان جامعه قبرس ترکیه به زبان ترکی است و اعضای جامعه مسلمانان اهل سنت هستند.

کشور قبرس -تاریخچه کشور قبرس

تاریخ قبرس یکی از قدیمی ترین آثار ثبت شده در جهان است و اهمیت تاریخی آن با اندازه کوچک آن متناسب است. اولین علائم تاریخ خسارت تا هزاره نهم B.C. اولین شهرکهای شناخته شده خارجی در این جزیره عمدتا از فنیقیه ها و یونانی ها بودند که فرهنگ ققنوس بر قسمت های شرقی و جنوبی جزیره تسلط دارد. بعنوان یک مکان استراتژیک در خاورمیانه ، متعاقباً توسط چندین قدرت بزرگ از جمله امپراطوری آشورها ، مصری ها و پارس ها اشغال شد که این جزیره در سال ۳۳۳ قبل از میلاد توسط اسکندر بزرگ تصرف شد و در آن مرحله فرهنگ یونانی آغاز شد. چیره شدن. حکومت بعدی توسط مصر بطلمیوس ، امپراتوری روم ، بیزانس ، خلیفه های عرب برای مدت کوتاهی ، سلسله فرانسوی لوسینین و ونیزی ها ، بیش از سه قرن کنترل عثمانی را دنبال کردند. قبرس در سال ۱۸۷۸ تحت مدیریت انگلیس قرار گرفت تا اینکه در سال ۱۹۶۰ استقلال به دست آورد.

قبرس نقش مهمی در اساطیر یونان ، زادگاه آفرودیت و آدونیس ، و محل زندگی پادشاه سینیراس ، Teucer و Pygmalion دارد.

این جزیره در تاریخ اولیه مسیحیت برجسته است ، به عنوان اولین استان روم که در قرن اول توسط یک فرماندار مسیحی اداره می شود و زمینه ای برای داستان های جدید در عهد جدید فراهم می کند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست