کار دانشجویی در کشور قبرس (cyprus)

کار دانشجویی در کشور قبرس – درباره کشور قبرسکشور قبرس با نام جمهوری قبرس یک کشورجزیره ای است که از دویخش شمالی وجنوبی تشکیل شده است. بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور قبرس نیکوزیا است . در قسمت شمالی ترک نشین ها و در قسمت جنوبی یونانی نشین ها زندگی میکنند . یونانی هایی که در کشور قبرس سکونت دارند با یونانی های اصیل کشور یونان کاملا متفاوت میباشند. کشور قبرس از آب و هوای معتدل برخوردار است. کشور قبرس با داشتن مراکز خرید و هتل های مجلل و همچنین بناهای تاریخی جذاب سالانه پذیرای توریست های بسیار از کشورهای مختلف میباشد. کشور قبرس با داشتن دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا توانسته است سالانه دانشجویانی بسیاری را از تقاط مختلف جذب این کشور کند. هزینه دانشگاه های کشور قبرس بسیار مقرون به صرفه تر  نسبت به کشور های اروپایی میباشد و همچنین کشور قبرس با ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف در مقاطع متفاوت توانسته است اعتبار زیادی را به دانشگاه های کشور قبرس اعطاکند.

کار دانشجوی در کشور قبرس – شرایط دانشگاه های قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی  یک دانشگاه دولتی در شهر فاماگوستا در کشورقبرس شمالی است. این دانشگاه  در سال ۱۹۷۹ تاسیس شده‌است. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی و ترکی است و از لحاظ رتبه و رنکینگ، یکی از بهترین دانشگاه  های کشور قبرس شمالی شناخته شده است. در دانشگاه  مدیترانه شرقی دانشجویان زیادی از قبرس شمالی ، ترکیه ، و همچنین  کشورهای عربی،  ایران، نیجریه ، آذربایجان، و همین طور کشورهای آسیای میانه و برخی کشورهای اروپایی شرقی مشغول به تحصیل می‌باشند. رتبه بین المللی دانشگاه مدیترانه شرقی ۱۵۸۲ میباشد .

کار دانشجویی در کشور قبرس – انواع دانشکده در قبرس

دانشکده مهندسی
دانشکده کسب و کار و اقتصاد
دانشکده حقوق
دانشکده هنر و علوم
دانشکده ارتباطات
دانشکده معماری
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده داروسازی
دانشکده پزشکی
دانشکده گردشگری

کار دانشجویی در کشور قبرس – کار دانشجویی در قبرس

امروزه دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل کشور قبرس را انتخاب مینمایند .کشور قبرس نیز همانند کشور های دیگر از قوانین خاصی برخوردار است. بیشتر قوانین کشور قبرس از قوانین اروپایی نشات گرفته است. ساعت کاری در کشور قبرس در هفته ۳۸ تا ۴۰ساعت میباشد. دانشجویان رشته های فنی ومهندسی در سال های دوم و بالاتر از شانس بیشتری جهت کار کردن در کشور قبرس را دارند. اغلب کار ها در کشور قبرس به صورت پاره وقت و فصلی است. بیشتر در مناطق توریستی و گردشگری در کشور قبرس قابل دسترسی است  و این کارها کارهایی است از قبیل کار در هتل ها، رستورانها ،کافه ها و مناطق تفریحی که عمدتا این کارها در فصل های تابستان رونق بیشتری دارند قابل دسترس می باشند. حقوق دانشجویان بین المللی از کارهایی که انجام می دهند بین ۲ تا ۲.۵ دلار در ساعت می باشد و همچنین اجازه کار بیش از حد معقول را ندارند . درآمد یک دانشجو در طول یک ماه تقریبا ۲۲۰دلار می باشد. دانشجویانی که میخواهند اطلاعات دقیق جهت کار و کسب در آمد در طول دوره دانشجویی کسب نمایند میتوانند با کارشناسان  موسسه آتیه آفرینان ایرانیان تماس حاصل فرمایند .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

                                                                                                 شماره تماس :۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست