کار دانشجویی در قبرس

قبرس کشوری است که در جنوب ترکیه واقع شده است و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد. قبرس به لحاظ جغرافیایی در قاره آسیا واقع شده است ولی به لحاظ سیاسی عضوی از اتحادیه اروپا می باشد. بسیاری از افراد هستند که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل در قبرس دارای مزایای بی شماری است که یکی از آنان ارزان بودن تحصیل در قبرس و یا همان ارزان بودن دانشگاه های قبرس است. بسیاری از افرادی هستند که قصد تحصیل در قبرس را دارند ولی در کنار تحصیل نیز می خواهند به کار دانشجویی قبرس مشغول شوند تا بخش از هزینه های زندگی در قبرس را از این طریق بدست آورند ما در این مقاله می خواهیم به بررسی همین موضوع یعنی کار دانشجویی قبرس بپردازیم و توضیحاتی را به شما ارائه کنیم.

کار دانشجویی در قبرس – شرایط کار دانشجویی در قبرس

برای آن دوستانی که به این موضوع فکر می کنند که به کار دانشجویی در قبرس مشغول شوند باید بگوییم که قبرس به لحاظ اقتصادی کشوری بسیار ضعیف می باشد و دانشجویان و افرادی که قصد تحصیل در قبرس و در کنار تحصیل کار دانشجویی در قبرس را دارند نمی توانند صرفا با کار دانشجویی هزینه های زندگی در قبرس را کسب کنند.

معمولا اقتصاد قبرس از طریق درآمد هایی است که از گردشگری و حضور دانشجویان بین المللی در قبرس کسب می شود و دانشجویانی که قصد فعالیت در قبرس را دارند باید به این موضوع توجه کنند که عمده ترین بخشی که در قبرس برای فعالیت و انجام کار دانشجویی قبرس وجود دارد شامل فروشندگی ، خدمات رستوران ، گارسون ، خدمات هتل و این گونه خدمات ها می باشد. اگر دانشجویان انتظار دارد که در حوزه تخصص و تحصیلات خود به کار مشغول شوند باید خدمت آنان عرض کنیم که کار بسیار سخت و دشواری می باشد.

دانشجویانی که علاقه مند به کار دانشجویی در قبرس هستند باید به زبان ترکی استانبولی تسلط لازم را داشته باشند چرا که بیشتر افرادی که به این کشور سفر می کنند از ترکیه به این کشور می آیند و معمولا بیشتر افراد در قبرس نیز از این زبان ترکی و یونانی برای مکالمه و انجام کارهای دیگر استفاده می کنند.

دانشجویان برای پیدا کردن کار در قبرس کار دشواری را در پیش دارند و معمولا حقوق دریافتی کارگران در قبرس با توجه به قانون کار در قبرس در حدود ۶۰۰ دلار و به ازای ۸ تا ۱۲ ساعت کار در روز و در طول ماه است.

کار دانشجویی در قبرس
کار دانشجویی در قبرس

کار دانشجویی در قبرس – آژانس های استخدامی در قبرس

دانشجویانی که قصد کار دانشجویی در قبرس را دارند برای یافتن شغل مورد نظر خود می توانند از آژانس های استخدامی که در قبرس وجود دارد استفاده کنند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. انجمن مدیریت منابع انسانی در قبرس یک وب سایتی را برای افراد به وجود آورده است که سازمان هایی که به دنبال نیروی کار می گردند در این سایت آگهی خود را منتشر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست