کار دانشجویی در ترکیه

 

ترکیه یکی از کشور هایی است که بدلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و داشتن دانشگاه هایی با سطح کیفی مناسب و معتبر یکی از گزینه های مناسب برای افرادی است که قصد تحصیل در کشوری با امکانات خوب و همچنین نسبتا ارزان هستند. برای مهاجرت به ترکیه روش های مختلفی وجود دارد ولی یکی از روش های مناسب مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در ترکیه است که معمولا در قالب تحصیل در دانشگاه های ترکیه انجام می پذیرد. معمولا دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند به این موضوع فکر می کنند که چگونه می توانند با کار دانشجویی ترکیه بخشی از هزینه های زندگی خود در ترکیه را بدست بیاوند به همین خاطر تصمیم گرفتیم که موضوع این مقاله را به کار دانجشویی ترکیه اختصاص دهیم تا افرادی که قصد تحصیل در ترکیه و کار دانشجویی در ترکیه را دارند اطلاعات کافی را کسب کنند.

 

کار دانشجویی در ترکیه – شرایط کار دانشجویی در ترکیه

 

دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند می توانند با انجام کار دانشجویی در اوقات بیکاری خود بخشی از هزینه های زندگی در ترکیه را از این طریق بدست آورند. با دریافت اجازه کار پاره وقت در ترکیه دانشجویان می توانند به صورت نیمه وقت در حدود ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته را به کار مشغول شده و از آن کار درآمد کسب کنند. کار دانشجویی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که یکی از این مزایای شامل افرادی می شود که قصد دارند تا پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در ترکیه بمانند معمولا این دسته افراد با انجام کار دانشجویی در ترکیه می توانند تجربه بسیار مناسبی را کسب کنند که اگر قصد ماندن در ترکیه را داشته باشند اطلاعات کافی را در خصوص بازار کار ترکیه کسب می کنند.

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در دانشگاه های ترکیه ای مشغول هستند می توانند فرصت های شغلی پاره وقت در دانشگاه و کالج محل تحصیل خود به جستجو بپردازند و در دانشگاه و کالجی که هستند به انجام کار مشغول شوند. معمولا در بیشتر کالج ها و دانشگاه های ترکیه موقعیت های شغلی بسیار مناسبی پیدا می شود که شامل تدریس در پایه های پایین تر و قسمت های دیگر می شود که به دانشجویان این فرصت را می دهد که از این طریق کسب درآمد کنند

البته دانشجویانی که به دنبال کار دانشجویی در ترکیه هستند می توانند از آگهی های منتشر شده در روزنامه ها و مجلات نیز استفاده کنند معمولا بیشتر کارهای پاره وقت در ترکیه شامل کار در کافه ، کار در کتابخانه و یا کار در رستوران ها می باشد که دانشجو می تواند در آن ها مشغول به انجام کار شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که دانشجویان بین المللی که در ترکیه به تحصیل می پردازند نمی توانند در زمانی که به تحصیل می پردازند در ادارات دولتی ترکیه و یا ادارات خصوصی ترکیه مشغول به کار شوند و تنها می توانند از کارهای نیمه وقت در دانشگاه ها و دیگر قسمت ها استفاده کنند.

 

کار دانشجویی در ترکیه – برخی از مشاغل موجود برای دانشجویان در ترکیه

 

در صورتی که دانشجویانی که در ترکیه به تحصیل می پردازند تسلط کافی به زبان انگلیسی و ترکیه ای داشته باشند می توانند در بخش های مانند دانشگاه های ، رستوران ها ، کافی شاپ ها ، تدریس به صورت خصوصی ، پرستادی از کودکان و غیره و به صورت کار پاره وقت دانشجویی در ترکیه مشغول به فعالیت شوند.

کار دانشجویی در ترکیه
کار دانشجویی در ترکیه

کار دانشجویی در ترکیه – مدت زمان کار دانشجویی در ترکیه

 

افرادی که قصد دارند که به انجام کار دانشجویی در ترکیه بپردازند می توانند با روزانه ۴ ساعت کار و یا هفته ای ۲۰ ساعت کار به انجام فعالیت خارج از دانشگاه و تحصیل خود بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند.

 

کار دانشجویی در ترکیه – هزینه های زندگی در ترکیه

 

هزینه های زندگی در تریکه به نسبت برخی کشور های غربی دیگر بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و افراد مختلف می توانند با صرف هزینه ای در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه به خوبی در این کشور زندگی کنند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست