کارشناسی ارشد در قبرس

کشور قبرس از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است و دارای سواحل شنی ، جنگل های سرسبز و ویرانه های باستانی است که آن را به یک مقصد فوق العاده جهت ادامه تحصیل و گسترش افق های فرهنگی برای علاقه مندان به ادامه تحصیل  تبدیل کرده است.هزینه تحصیل در مقایسه با سایر مقاصد مطالعاتی شیک اروپا کم است و جرم تقریباً وجود ندارد. بسته به جایی که تحصیل می کنید ، شانس انتخاب زبان دوم ، یونانی یا ترکی را نیز خواهید داشت. با این حال ، انگلیسی زیاد صحبت می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) در کشور قبرس

در تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس) کلاس ها معمولاً از لحاظ فنی متمرکز بوده و از طریق کار آزمایشگاهی و تحقیقات علمی بر توسعه مهارت های تحلیلی و حل مسئله متمرکز هستند. برای درخواست کارشناسی ارشد به یک لیسانس علوم نیازی ندارید ، اما باید قبلاً یک مدرک کارشناسی در یک موضوع مرتبط داشته باشید. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ، کشور قبرس می تواند گزینه ایده آلی برای این افراد محسوب شود. از آنجایی که سیستم آموزشی در دانشگاه های قبرس سیستمی استاندارد و مطابق با به روز ترین سیستم آموزشی روز دنیا می باشد از این روی بسیاری از افراد در سراسر جهان متقاضی شرکت در دانشگاه های این کشور هستند .مدارک تحصیلات تکمیلی در قبرس معادل مدرک دانشگاهی انگلیس است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توان هم به صورت تمام وقت و هم به صورت نیمه وقت مطالعه کرد . گاهاً برای پذیرش در بعضی رشته در دانشگاه های قبرس ممکن است مجبور شوید مصاحبه تحصیلات تکمیلی انجام دهید. سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود و از شهریور تا اردیبهشت در دانشگاه های دولتی برگزار می شود. امتحانات میان دوره ای در ماه اکتبر و مارس برگزار می شود و امتحانات نهایی در پایان هر ترم برگزار می شود. آموزش در دانشگاه های خصوصی بین اکتبر و ژوئن است. دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در قبرس دوساله می باشد دانشگاه های قبرس دوره فوق لیسانس را به دو صورت ارائه میدهند با پایان نامه (تز)  و بدون پایان نامه ( تز) اصولا در دوره کارشناسی ارشد در قبرس کار نیز به دانشجو در خود دانشگاه به عنوان کمک استاد و یا در بخش های دیگر دانشگاه داده می شود و همچنین دانشجو اجازه بیست ساعت کار در هفته  در خارج از محیط دانشگاه را نیز دارد .

 

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس در مقطع کارشناسی ارشد ۵-۴ هزار دلار می باشد . اکثر دانشگاه های قبرس دارای شرایط بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد می باشند موسسه آتیه آفرینان به عنوان بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به قبرس موفق به دریافت بورسیه حداقل ۵۰% برای دانشجویان خود می باشد و همچنین بسیاری از متقاضیان این موسسه موفق به اخذ بورسیه ۱۰۰% نیز شده اند در زیر پر طرفدارترین دانشگاه های قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد معرفی شده اند:دانشگاه مدیترانه شرقی دانشگاه  EMU ))دانشگاه آمریکایی گیرنه دانشگاه ( GAU )دانشگاه خاورنزدیک دانشگاه ( NEU)

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست