کار دانشجویی در کشور یونان ( Greece )

کار دانشجویی در کشور یونان – معرفی کشور یونان

کشور یونان در محل اتصال سه قاره اروپا،  آفریقا  و آسیا قرارگرفته است. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور یونان آتن است . کشور یونان با عنوان مهد تمدن مغرب و نمایشنامه‌نویسی زادبوم دموکراسی، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، فلسفه غرب، قابل توجه  قرارگرفته است. کشور یونان دارای بناهای تاریخی و پرحادثه است و دارای میراث فرهنگی بسیار غنی است. بیشتر مردم کشور یونان مسیحی هستند ، به همین دلیل کلیسا های متعددی در این کشور به چشم میخورد. صنعت  توریستی و گردشگری یکی از منابع درآمد زایی برای کشور یونان محسوب میشود همچنین  ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی کشور را شامل می‌شود. یکی از فرآورده کشاورزی، در این کشور زیتون است که به خارج نیز صادر می گردد. دریاهایی که  کشور یونان را محاصره کرده اند، ۷۰ درصد ماهی مصرفی مردم یونان را تأمین می‌‌کنند. طبیعت  کشور یونان کاملاً متفاوت تراز کشور های دیگر است. بر خلاف تصور کشور یونان فقط دارای جزیره‌های مدیترانه‌ای و  سواحل  نیست .جنگل‌ها و پارک‌ها و حتی کوهستان‌های سرسبز کشور یونان این گوناگونی را بوجود آورده است .کشور یونان از نظر فرهنگ و هنر از غنی‌ترین و باستانی‌ترین مناطق مدیترانه ای در جهان شناخته شده است . دلفی یکی از بناهای تاریخی  کشور یونان است که معابد و عبادت گاه‌های یونانی‌ها را شامل میشود و از طرف یونسکو به عنوان یکی از  بهترین میراث های فرهنگی بشر به شمار می آید. معبد ورجینا در مقدونیه نیز یکی  از صدها جاذبه توریستی و تاریخی کشور یونان است.

کار دانشجویی در کشور یونان – تحصیل در کشور یونان

کارشناسی : تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور یونان اصولا ۳ تا ۴ ساله است  و داشتن دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان یونانی الزامیست.

کارشناسی ارشد : تحصیل در کشور یونان در مقطع کارشناسی ارشد  ۲ سال به طول می انجامد. در این دوره سعی بر بالا بردن اطلاعات تخصصی دانشجو در رشته تحصیلی می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان یونانی تحصیل میکنند اما بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. یکی از شرایط اخذ پذیرش در این کشور ارائه مدرک زبان انگلیسی یا یونانی است .تحصیل در کشور یونان بدون  ارائه مدرک زبان امکان پذیر نیست.

دکترا: مقطع دکترا در دانشگاه های کشور یونان تقریبا ۳ ساله است و دانشجویان در این مقطع تحصیلی باید یک موضوع را به عنوان پایان نامه به استادشان ارائه دهند و در رابطه با موضوع ارائه شده تحقیق کنند و در پایان ، پایان نامه خود را تحویل استاد دهند و از آن دفاع کنند.

 

کار دانشجویی در کشور یونان  – کار در کشور یونان

ساختار شغلي در كشور يونان از قرن بيستم تغيير كرده است . یکی از دلایل تغيير  افزايش صنعتي شدن و شهري شدن است. در كشور يونان صنعت هاي دریایی، كشاورزي و گردشگري جز بخش هاي مهم صنعتي اين كشور محسوب مي شوند. در حال حاضر شاخص بيكاري در اين كشور بسیار بالا میباشد. براي كار كردن در كشور يونان فقط مهارت زبان انگليسي كافي نیست و افراد میبايست زبان يوناني را نيز آموزش ببينيد. کارگرانی که از کشورهای خارجی و غیر شنگن قصد کار کردن در  کشور یونان را دارند ، نیاز به دریافت ویزای کاری دارند. با توجه به ماهیت کار مورد درخواست ویزا متناسب با آن صادر خواهدشد. متقاضی میبایست دارای سلامت جسمی کامل. پاسپویرت معتبر، و توانایی تامین هزینه های برگشت به کشور خود را داشته باشد. دانشجویان نیزمیتوانند در حین تحصیل به صورت پارت تایم در مقاطع ارشد ودکترا مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است برخی از دانشجویان در کشور یونان مشغول به کارسیاه میباشند.

گروه آتیه آفرینان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست