چرا تحصیل در یونان

کشور یونان کشوری واقع در قاره اروپا با سابقه ای طولانی در تاریخ ، هنر ،فرهنگ و فلسفه است تا جایی که اولین دانشگاه جهان در یونان تاسیس شده است شاید به همین خاطر است که کشور یونان یکی از بالاترین ارزش های آموزشی در جهان به عنوان اولین نهاد دانشگاهی معتبر را دارد . موسسه آتیه آفرینان ایرانیان در این مقاله قصد دارد به بررسی علل انتخاب کشور یونان جهت ادامه تحصیل بپردازد.

  • دانشگاه های یونان با اکثر دانشگاه های اروپا ارتباطات قوی از نظر تبادل استاد و دانشجو دارند و با توجه به شرایط یونان در حال حاضر برای ادامه تحصیل پرطرفدار می باشد.
  • موقعیت جغرافیایی سیاسی یونان در جنوب شرقی اروپا بسیار قابل توجه می باشد چرا که به عنوان دروازه ای برای ورود به اروپا بسیار مورد توجه قرار گرفته است .
  • اتباع خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا (به جز چند استثنا) که قصد تحصیل در کشور یونان را دارند باید برای به دست آوردن ویزای دانشجویی (نوع D) از یک کنسولگری یونانی اقدام کنند. ویزای صادره ویزای شینگن می باشد که امکان رفتن به تمامی کشورهای عضو شنگن را می دهد.
  • شرکت های چند ملیتی زیادی در بخش تحصیلات دانشگاهی و گردشگری در یونان سرمایه گذاری کرده اند . استخدام در این شرکت ها درصد زیادی از فارغ التحصیلانی که شرایط درسی خوبی را داشته اند به خود جذب کرده است.
  • زبان تدریس در دانشگاه های یونان هم به زبان یونانی و هم به زبان انگلیسی می باشد،که به انتخاب متقاضی و رشته مد نظر بستگی دارد .
  • پذیرش در دوره های کارشناسی و آموزش رایگان می باشد تا کنون، به جز دوره های خاص مانند  MBAS

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست