چرا تحصیل در قبرس؟!

چرا تحصیل در قبرس؟!

۱٫ قبرس نیازی به اخذ ویزا برای ایرانیان ندارد:
این ویژگی سبب شده تا امکان همراهی والدین دانشجویان و یا همسر و فرزندان آنها فراهم گردد. در قبرس بسیاری از خانواده ها به همراه دانشجو در حال زندگی هستند. علاوه بر این خانواده ها هر زمان که تمایل داشته باشند، می توانند بدون نیاز به صرف وقت و هزینه ي اخذ ویزا، به دانشجوی خود در قبرس بپیوندند.
۲٫ نزدیکی جغرافیایی: فاصله زمانی ایران تا قبرس حداکثر ۳ ساعت و نیم پرواز است. بنابراین خانواده ها دسترسی مطمئنی به عزیزان خود خواهند داشت.
۳٫ هزینه های زندگی مناسب:
هزینه ها در قبرس با ایران برابر و در برخی موارد بسیار کمتر از ایران است بنابراین فشار مضاعفی به خانواده ها تحمیل نخواهد شد.
هزینه نرمال برای خورد و خوراک و کتاب دانشجویان در یک ماه معادل ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است. یک وعده غذا در سلف دانشگاه به همراه نوشیدنی معادل ۸ لیر یا ۲٫۵ دلار می باشد که حتی اگر فرد سه وعده غذایی کامل را مصرف کند در یک ماه (با احتساب روزهای تعطیل) چیزی در حدود روزانه ۱۰ دلار هزینه خواهد داشت. البته اکثر دانشجویان برای صرفه جویی، در منزل آشپزی می کنند که مسلما از نظر بهداشتی و مالی مناسب تر است.
۴٫ مشابهت های فرهنگی:
مردم قبرس دارای اعتقادات متعادل، عادات فرهنگی و خانوادگی شرقی، فرهنگ غذایی مشابه ایران (استفاده از گوشت حلال) و محیطی اروپایی – آسیایی هستند.
مزیت های جغرافیایی:
۵٫قبرس شمالی زیباترین منطقه مدیترانه را به خود اختصاص داده است. ۴ فصل سبز، خورشید طلایی، هوای سالم، دریای آرام و آرامش محلی همه سبب شده اند تا از نظر منطقه ای، مکانی بسیار مناسب برای زندگی به حساب بیاید.
۶٫ قبرس جزو معدود کشورهای جهان است که در آن ایرانیان از احترام و ارزش بالایی برخوردارند و ساکنین این کشور به ایرانیان علاقمند هستند.
۷٫ مهمترین مزیت قبرس شمالی ….. امنیت، امنیت و امنیت این کشور است. دزدی، جرم و جنایت، دعوا و مزاحمت خیابانی در قبرس وجود ندارد. بنابراین دانشجویان دختر و پسر در محیطی امن و سالم تحصیل خواهند کرد. (قبرس جزو ۵ کشور امن جهان و اولین کشور کوچک امن جهان است)
۸٫ قبرس دارای ۱۳ دانشگاه متفاوت است که در این میان دانشگاه EMU از مقطع لیسانس تا دکترا مورد تائید وزارت علوم ایران است. بنابران برای دوستانی که قرار است پس از پایان تحصیلات به ایران بازگردند، گزینه مناسبی است.
۹٫ امکان اخذ معافیت تحصیلی برای دانشجویان پسر: همانطور که در پست های قبل اشاره شده است، وزارت بهداشت حوزه نظام وظیفه، آماده ارائه خدمات معافیت تحصیلی به این دسته از دانشجویان است.
۱۰٫ دانشگاه دارای حدود ۲۵۰۰ دانشجوی ایرانی است و در این میان در هر دپارتمان حداقل یک استاد ایرانی وجود دارند. برخی از آنها دانشجوی مقطع دکترا بوده و همزمان در دانشگاه تدریس نیز می کنند و به این ترتیب با دریافت حقوق هزینه های خود را پوشش می دهند.
۱۱٫ شهریه های دانشگاه به صورت ترمیک و اقساطی دریافت می شود و برخلاف اکثر کشورهای دنیا نیازی به پرداخت کل شهریه در ابتدای تحصیل نیست. علاوه بر این، شهریه های دانشگاه های قبرس در مقایسه با دانشگاه های سایر نقاط جهان و حتی در برخی مقاطع در مقایسه با دانشگاه آزاد ایران مناسب تر است.
۱۲٫ این دانشگاه نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارد. ۹۰% دانشگاه های دنیا جهت اخذ پذیرش در ابتدا از دانشجو، مدرک تافل و یا آیلتس درخواست می کنند. این درحالی است که در دانشگاه های قبرس از شما امتحان تعیین سطح گرفته می شود که در صورت عدم کسب نمره مد نظر دانشگاه به شما دروس پیش نیاز زبان تعلق می گیرد.
۱۳٫امکان اقدام برای ادامه تحصیل و کار در اکثر کشورهای اروپایی از جمله آلمان، انگلیس، سوئد، اتریش و … با اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی.
برای کسب اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در قبرس با گروه آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. ۲۲۲۲۶۷۷۷-۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست