چرا تحصیل در ارمنستان

 

کشور ارمنستان، کشوری با کوهستان‌های بلند و دریاچه‌های زیبا است. پایتخت ارمنستان، ایروان است. کشور گرجستان در شمال و جمهوری آذربایجان در شرق و ترکیه در غرب و ایران در جنوب آن قرار دارد. این کشور در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد و پل ارتباطی بین دو قاره آسیا و اروپا است . کشور ارمنستان از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی ایران قراردارد که نزدیکترین شهر مرزی به آن جلفا میباشد و رود ارس مرز بین دو کشور ایران و ارمنستان است فاصله زمینی مرز ایران تا ایروان پایتخت ارمنستان ۳۷۰ کیلومتر است. خط هوایی از تهران به ایروان هر هفته ۴ پرواز داشته و طول پرواز حدود یک و نیم ساعت است..اقتصاد کشور ارمنستان قبل از استقلال، اقتصادی صرفا صنعتی بود؛ اما بعد از استقلال، ساختمان‌سازی و خدمات و کشاورزی هم وارد ساختار اقتصادی این کشور شدند. جمعیت کشور ارمنستان در حدود سه میلیون نفر است. تحصیل در ارمنستان با توجه به نزدیکی به ایران و وجود دانشگاه خوبی همچون دانشگاه دولتی ایروان اخیرا مورد توجه برخی از متقاضیان قرار گرفته است. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت تحصیلی به ارمنستان را دارید پس با موسسه آتیه آفرینان ایرانیان در این مقاله همراه باشید، تا از مزایای تحصیل در ارمنستان مطلع گردید:

  • در کشور ارمنستان رشته‌های تحصیلی زیادی در زیر گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم مهندسی، علوم پایه و هنر تدریس می‌شوند.
  • دانشگاه های مختلف به زبان های مختلف تدریس می‌نمایند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه آمریکایی، آکادمی علوم ارمنستان، آکادمی اروپایی، به زبان انگلیسی و دانشگاه فرانسوی به زبان فرانسه، دانشگاه روسیه به زبان روسی و دانشگاه دولتی ایروان به زبان ارمنی جذب دانشجو و تدریس می‌کنند.
  • ارزان بودن هزینه های زندگی همچنین شهریه پایین دانشگاه ها برای دانشجویان و خانواده های آنان بسیار مهم است.
  • بعلاوه اقتصاد کشور دارای ثبات بوده و در سه سال گذشته نرخ تورمی حدود ۴ درصد در سال داشته است.
  • نزدیکی به ایران، هزینه رفت و آمد ارزان به ایران، نزدیکی فرهنگ خانواده های ارمنی به ایرانیان و نبود بحران های اجتماعی مانند اعتیاد و درگیری و نزاع و وجود امنیت اجتماعی بسیار بالا مزایایی هستند که باعث می‌شوند بسیاری دانشجویان و خانواده های آنان جذب این کشور گردند.
  • از آنجایی که تهیه ویزای ارمنستان بسیار راحت و دسترسی به این کشور بسیار آسان است خوانواده ها می توانند هر زمان که اراده کنند برای بازدید و رسیدگی به امور فرزندانشان به ارمنستان سفر کنند.
  • کشور ارمنستان مردمی بسیار مهمان نواز دارد که فرهنگ آنان بسیار به فرهنگ ایران نزدیک است.
  • کشور ارمنستان امنیت اجتماعی بسیار فراوانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست