پناهندگی در قبرس

چگونه از طریق پناهندگی در قبرس میتوان در اروپا اقامت کرد؟

پناهندگی  در کشور های مختلف از جمله روش های قابل اجرا اما بسیار ریسک پذیر برای امر مهاجرت می باشد که افراد می توانند از طریق آن برای اخذ اقامت خود اقدام نمایند .از آن جایی که این امر غیر قانونی است ، بدیهی است که در صورتی که روش های قانونی برای مهاجرت وجود داشته باشد بهتر است که فرد روش های قانونی را جاگزین روشی مانند پناهندگی نماید چرا که اشخاصی که درخواست پناهندگی قبرس و یا کشورهای دیگر را می کند اکثراً با خطرات و مشکلات جانی و مالی بسیاری مواجه می شوند که بسیاری از مواقع این خطرات برای شخص متقاضی غیر قابل جبران خواهد بود . پناهندگی قبرس شاید به نسبت کشورهای دیگر متقاضی کمتری داشته باشد اما هر فرد با توجه به شرایط خود اقدام به پناهندگی می نماید که البته باید درخواست پناهندگی شخص متقاضی بررسی گردد که گاهی ممکن است با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشود که در این صورت باید خاک  کشور قبرس را ترک نماید. برای اقدام برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی در کشور قبرس نیز باید همچون آلمان و سایر کشور های عضو اتحادیه ی اروپا و شنگن هر شخصی ثابت نماید که امکان زندگی در کشور خود بنا به دلایلی مانند عدم امنیت و … فراهم نمی باشد همچنین فرد متقاضی باید بتواند اثبات نماید که اگر به کشور خود بازگردد مورد آزار و اذیت جسمی ، روحی و روانی قرار می گیرد و گاهی ممکن  است جان فرد متقاضی در خطر باشد به همین دلیل درخواست پناهندگی در کشور دیگری را مطرح کرده است. پناهندگی دارای موارد و شرایطی می باشد که باید شخص متقاضی رعایت نماید در غیر این صورت ممکن است با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشود. لذا پیشنهاد ما این است که برای اخذ اقامت در این کشور ها از روش های قانونی مانند اقامت از طریق ویزای کاری و یا اقامت از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

 

پناهندگی در قبرس – مشقت های زندگی در قبرس از طریق پناهندگی :

از دیگر مشکلاتی که افرای که مهاجرت غیر قانونی یا همان پناهندگی را انتخاب می کنند با آن مواجه هستند  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱٫پناهندگان کشور قبرس از پشتوانه مالی دولت آن هرگز بهره مند نمی شوند و تسهیلاتی برای آن ها در نظر گرفته نشده است.

۲٫از لحاظ زمانی بسیار طولانی بوده و زمان پایان پناهندگی نا مشخص است.

۳٫پناهندگان می بایست هر گونه درخواست برای پناهندگی خود را به زبان یونانی به کشور قبرس ارائه نمایند.

پناهندگان در کشور قبرس باید باید کارهای غیرقانونی که دولت قبرس از آن ها می خواهد را انجام دهند و از آغاز ورود به این کشور کار های طاقت فرسا انجام بدهند و در زندان برای مدت زمان طولانی و نامعلوم زندگی نمایند.

در ادامه به برخی از مخاطرات مهاجرت از طریق پناهندگی اشاره می شود:

یکی از جدی ترین مخاطرات آوارگی پس از ورود به کشور مورد نظر بنا به دلایلی مثل فقر و شرایط بد محیط است که منجر می شود فرد و یا خانواده ای محل زندگی خود را رها کرده و به کشوری دیگر به عنوان پناهنده وارد شده و در نهایت چیزی جز آوارگی برایشان حاصل نشود. همچنین شانس کم ایرانیان نسبت به کشور های همسایه این کشور برای پذیرش از طریق پناهندگی در اروپا ثابت شده است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست