پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه با توجه به اینکه نزدیک کشور ما می باشد و فرهنگ تقریبا مشابهی با فرهنگ مردم ما داردو شرایط خوب آب و هوایی مورد توجه افراد زیادی برای مهاجرت قرار دارد. حدود ۷۵ درصد مردم ترکیه مسلمان هستند. یکی از موارد مهم برای مهاجرت به یک کشور توجه به اعتبار پاسپورت آن است که پاسپورت ترکیه در رتبه ۴۹ اعتبار جهانی قرار دارد و پاسپورت معتبری برای ایرانیان نیز خواهد بود . می توانید با پاسپورت ترکیه به ۱۰۷ کشور بدون ویزا سفر کنید . نکته مهم درباره پاسپورت ترکیه این است که می توانید با داشتن پاسپورت ترکیه تابعیت کشور خود را نیز حفظ کنید . شما هم زمان شهروند دو کشور خواهید بود.

پاسپورت ترکیه – روش های دریافت پاسپورت ترکیه

از طرق مختلفی می توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید و برای این کار باید ابتدا اقامت را کسب نمایید در زیر این روش ها برای علاقمندان به دریافت پاسپورت ترکیه آورده شده است :
از طریق سرمایه گذاری شما می توانید خانواده خود را نیز مجاز به دریافت پاسپورت ترکیه کنید . باید به مدت ۳ سال در ترکیه سرمایه گذاری کنید و بعد با تمدید دو ساله و در نهایت اقامت به مدت ده سال پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید .
فرزند متولد شده از پدر و مادری که حداقل یک نفرشان تابعیت ترکیه را داشته باشد می تواند پاسپورت کشور ترکیه را دریافت نماید .
به واسطه ازدواج با فرد دارای تابعیت ترکی می توان در خواست پیوست همسر را ارائه دهید و به اقامت و پاسپورت ترکیه دست پیدا کنید. در صورت ازدواج رسمی با تبعه ترکیه می توان جهت زندگی به کشور ترکیه وارد شوید و پس از ورود باید به مدت سه سال زندگی در کنار هم داشته باشید و پس از آن برای دریافت اقامت و پاسپورت اقدام کنید .
از طریق تحصیل نیز می توانید برای اقامت و در نهایت پاسپورت ترکیه درخواست دهید به شرطی که شرایط لازم را کسب کرده باشید .
راهی که به افراد خیلی توصیه نمی شود پناهندگی است و شما می توانید از این روش نیز استفاده کنید.

پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه – شرایط دریافت پاسپورت ترکیه

برای دریافت پاسپورت ترکیه لازم است شرایطی را داشته باشید که بتوانید درخواست خود را به این کشور بدهید مثلا لازم است به زبان رسمی مردم ترکیه تسلط داشته باشید و سو پیشینه کیفری و جزایی نداشته باشید . باید بتوانید ثابت کنید از پس هزینه های زندگی خود و خانواده خود بر می آیید . باید در آزمون این کشور برای اعطای پاسپورت موفق شوید . در این آزمون شما نشان خواهید داد که فرهنگ و قوانین کشور را می شناسید.

پاسپورت ترکیه – مزایای پاسپورت ترکیه

گذرنامه و شهروندی ترکیه ظرف ۳۰ روز کاری، پردازش و تحویل خواهد شد. می توانید به ۷۷ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید ، دسترسی آسانتر به تمام ۲۶ کشور منطقه شنگن خواهید داشت.
جزو ۳۰ پاسپورت برتر جهان است و حق پزشکی و درمانی کامل را خواهید داشت . دارندگان از برنامه های بازنشستگی به عنوان شهروند ترکیه بهره مند خواهند شد. تحصیل رایگان و امکان بازپرداخت هزینه های دانشگاه نیز خواهید داشت . حق رای در انواع انتخابات که از حقوق شهروندی است به شما نیز داده می شود . امکان شهروندی دوگانه نیز با پاسپورت این کشور خواهید داشت.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست