پاسپورت ارمنستان

ارمنستان که در همسایگی ایران قرار دارد همیشه مورد توجه ایرانیان بوده است . افراد زیادی برای دریافت پاسپورت ارمنستان اقدام می کنند . اعتبار پاسپورت ارمنستان از تعداد کشور هایی که می توانند بدون ویزا به آن ها سفر نمایند مشخص می شود. با داشتن این پاسپورت می توانید به ۶۱ کشور بدون ویزا سفر کنید. با این توضیحات مشخص است که پاسپورت ارمنستان خیلی معتبر نمی باشد . در رده ۶۱ قرار گرفته است. با داشتن این پاسپورت خانواده و فرزندان شما می توانند تابعیت ارمنستان را داشته باشند. اگر شما ارمنی هستید فرایند درخواست شما آسان تر می باشد . زیرا حتی لازم نیست در این کشور زندگی کنید و آزمونی برای شهروندی دهید . فرایند درخواست پاسپورت معمولا کمتر از ۶ ماه زمان می برد .

پاسپورت ارمنستان مزایای پاسپورت ارمنستان

افرادی که پاسپورت ارمنستان را دریافت کنند می توانند از مزایای شهروندی این کشور استفاده کنند. این افراد مجاز به کار در ارمنستان هستند و از خدمات بیمه و درمان می توانند استفاده نمایند . از برنامه های دولتی و آموزش بهره مند شوند. از مزایای اتحادیه اقتصادی آسیا و اروپا که شامل کشور های روسیه ، بلاروس ، قزاقستان و قرقیزستان است استفاده کنند . افراد حق رای دارند و می توانند در سیاست های کشور سهیم باشند. با دریافت این پاسپورت لازم نیست که تابعیت خود را پس دهید و همزمان می توانید دو تابعیتی باشید .

پاسپورت ارمنستان
پاسپورت ارمنستان

پاسپورت ارمنستان روش های دریافت پاسپورت ارمنستان

فرزندانی که در ارمنستان متولد می شوند از قانون خون برای دریافت پاسپورت تبعیت می کنند به این صورت که اگر یکی از والدین آنها از ارمنستان باشد می تواند پاسپورت کشور ارمنستان را دریافت کند. از طریق کار نیز می توانید برای اقامت و دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایید. گرچه پیدا کردن کار در این کشور خیلی آسان نمی باشد. روش دیگر از طریق تحصیل می باشد و دانشجویان با فارغ التحصیل شدن شانس بیشتری در یافتن کار داشته باشند. با  افزایش نرخ بیکاری ارمنستان به روش سرمایه گذاری نگاه دیگری دارد و افراد با داشتن شرایط ویژه می توانند برای پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند. یکی از روش های راحت برای دریافت پاسپورت این کشور ازدواج با شهروند ارمنستان است. حتی می توانید فرزند شهروند این کشور را به سرپرستی بگیرید.

پاسپورت ارمنستان مراحل درخواست پاسپورت ارمنستان

برای اینکه پاسپورت ارمنستان را بگیرید باید مراحل زیر را طی نمایید:

  • انتخاب نوع مهاجرت به ارمنستان
  • حضور در کشور ارمنستان و درخواست صدور پاسپورت و کارت شناسایی
  • طی مراحل قانونی و شرایط اقامتی ارمنستان
  • مراجعه حضوری به اداره پلیس گذرنامه ارمنستان (OVIR) یا مراجعه به سفارت ارمنستان در سایر کشورها
  • ۲ یا ۳ روز کاری جهت انجام کارهای اداری لازم است
  • ثبت درخواست شهروندی توسط فرد یا وکیل رسمی
  • شرکت در آزمون قوانین ارمنستان
  • برای افراد زیر ۵۰ سال باید مدارک کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند. اگر بین ۱۸ تا ۲۶ سال باشد باید خدمت نظام وظیفه ارمنستان را بگذراند.
  • بررسی پرونده شما توسط پلیس، اداره خدمات امنیت دولتی، وزارت امور خارجه و کمیته شهروندی ارمنستان طی ۳ الی ۴ ماه

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست