ویزای همراه کشور قبرس (  cyprus  )

ویزای همراه کشور قبرس – معرفی کشور قبرس

جمهوری قبرس شمالی که اصولا قبرس شمالی ذکر میشود منطقه ای است که ترک ها در شمال جزیره قبرس زندگی میکنند. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور قبرس که  بیشتر ترک نشین ها در آن سکونت دارند شهر نیکوزیا شمالی است که با جمعیت ۵۰/۰۰۰ نفر در مرکز جمهوری ترک قبرس شمالی قرار دارد .قسمت ترک نشین کشور قبرس در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال کردند و نام خود را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشتند. کشور قبرس در منطقه ی ترک فقط توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته شده است. مردم جمهوری ترک قبرس شمالی را ترکهایی که، هم ریشه ترکی استانبولی هستند  تشکیل می‌دهند که به زبان ترکی قبرسی با لهجه‌های ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. کشور قبرس از دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تشکیل شده است که یونانی ها در قسمت قبرس جنوبی سکونت دارند. کشور قبرس با داشتن جاذبه های توریستی وگردشگری و همچنین مساجد و کلیساهای بسیار قدیمی سالانه پذیرای افراد متفاوت از کشور های مختلف میباشد . اکثریت مردم کشور قبرس سنی هستند. اقلیتی از مسیحیان ارتودوکس و مسیحیان پیروکلیسای مارونی نیز در کشور قبرس سکونت دارند.

ویزای همراه کشور قبرس – شرایط ویزای همراه کشور قبرس

بیشتر افرادی که در کشور قبرس تحصیل میکنند بسیار جویای گرفتن  ویزای همراه برای همسر یا فرزندان زیر ۱۸سالشان هستند . بر اساس قوانینی که در کشور قبرس وجود دارد  افرادی که قصد تحصیل در کشور قبرس را دارند قادر به دریافت ویزای همراه نیستند و نمی­توانند در مدت تحصیل  در دانشگاه­های قبرس به همراه او در این کشور اقامت داشته باشند. در واقع کشور قبرس قانونی را در خصوص صدور ویزای همراه برای دانشجویان درکشور قبرس تعیین نکرده است. چنانچه اعضای خانواده دانشجو تمایل داشته باشند در طول دوران تحصیل دانشجو در کشور قبرس حضور داشته باشند فقط می­توانند ویزای توریستی  کشور قبرس را اخذ نمایند. البته لازم به ذکر است  والدین دانشجوی متقاضی باید توجه داشته باشند که این  ویزای قبرس کوتاه ­مدت است و افراد نمی­توانند آن را تمدید کنند. اما این امکان وجود دارد که در صورت درخواست برای بار اول این  ویزا به مدت ۳ ماه صادر  میشود اما برای درخواست­های بعدی این امکان وجود دارد که مدت زمان بیشتری برای اعتبار این نوع ویزا در نظر گرفته شود. دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه­های کشور قبرس  مشغول هستند در صورت متأهل بودن می­توانند برای همسر و فرزندانی که سن آن­ها کمتر از ۱۸ سال است تقاضای پذیرش کنند. دانشجویانی که در خواست پذیرش برای همسر یا خانواده را در کشور قبرس دارند لازم به ذکر است که بداننداز طریق آموزش زبان انگلیسی میتوانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند .
خانواده ها و همراهان دانشجویان برای تحصیل در دوره­ های  آموزشی زبان انگلیسی در کشور قبرس با هر سنی که هستند می­توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند . همراهان می­توانند به مدت دو هفته تا یک سال در دوره­ های آموزشی  زبان انگلیسی ثبت­ نام کنند و در آزمون هایی که توسط خود کالج­های بین­ المللی برگزار می­شود شرکت کنند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل واقامت در اروپا

                                                                                                         شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست