ویزای همراه قبرس

قبرس کشور است که در شرق دریای مدیترانه واقع است و پایتخت آن نیکوزیا است. برای مهاجرت به کشور قبرس روش هایی مانند تحصیل در قبرس ، مهاجرت کاری به قبرس ، ازدواج در قبرس ، سرمایه گذاری در قبرس و غیره وجود دارد و همچنین تمامی افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در قبرس را دارند باید سعی کنند که یکی از ویزا های قبرس را بدست بیاورند. اغلب دانشجویانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند به این فکر می کنند که چگونه می توانند ویزای همراه قبرس را برای خانواده خود بدست آورند تا آنان نیز در مدت زمان تحصیل وی در قبرس در کنار او حضور داشته باشند به همین دلیل ما موضوع این مقاله را ویزای همراه قبرس انتخاب کردیم و قصد داریم تا در این خصوص به شما توضیحاتی را ارائه کنیم.

ویزای همراه قبرس – ویزای همراه قبرس چیست؟

همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد ویزای همراه قبرس به افرادی که خارج از کشور قبرس هستند این اجازه را می دهد که در صورتی که یکی از افراد درجه یک از خویشاوندانشان در قبرس حضور داشته باشد با استفاده از دعوتنامه او بتوانند اقامت قبرس را بدست آورند و در مدت زمانی که او در قبرس حضور دارد فردی که ویزای همراه قبرس را بدست آورده نیز در قبرس حضور داشته باشد.

طبق قوانین اداره مهاجرت قبرس همراهان دانشجویی که توانسته است اقامت تحصیلی قبرس را بدست آورد من جمله همسر و فرزند او نمی توانند ویزایی تحت عنوان ویزای همراه قبرس را بدست آورند و در صورتی که تمایل دارند که در مدت زمان تحصیل همسر و یا والدین خود در این کشور حضور داشته باشند باید سعی کنند که از ویزاهای دیگر قبرس استفاده کنند. ویزای که می توان جایگزین ویزا همراه قبرس بدست آورد ویزای توریستی قبرس است که این اجازه را به فرد می دهد که ۳ ماه در قبرس حضور داشته باشد. البته این امکان نیز وجود دارد که این ویزا تمدید شود و یا اینکه اگر فرد دوباره این نوع ویزا را درخواست دهد مدت زمان ویزا افزایش پیدا کند.

ولی بهترین روش برای افرادی که در قبرس به تحصیل می پردازند و قصد دارند تا همسر و فرزند خود را در مدت زمان تحصیل در قبرس به همراه داشته باشند این است که درخواست پذیرش در کلاس هایی مانند زبان انگلیسی در قبرس را بدهند زیرا شرایط دریافت این نوع از ویزا بسیار مناسب تر از دیگر ویزاهای قبرس است و فرد می تواند به راحتی اقامت قبرس را بدست آورد.

ویزای همراه قبرس – مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی قبرس

همانطور که در قسمت های قبلی به آن اشاره کردیم هیچ ویزای تحت عنوان ویزای همراه قبرس وجود ندارد و متقاضیان باید از ویزای توریستی قبرس جای ویزای همراه قبرس استفاده کنند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی قبرس به صورت زیر است :

  • تکمیل فرم درخواست دریافت شده از وب سایت قبرس
  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • گذرنامه با حداقل اعتبار ۶
  • دو قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
  • بلیط رفت و برگشت دو طرفه به قبرس
  • مدارک محل اقامت در قبرس مانند هتل و غیره
  • گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی در صورتی که فرد به کاری مشغول است
  • پرینت گردش حساب بانکی در شش ماه گذشته
  • کپی گذرنامه ها و ویزاهای قدیمی در صورت وجود

ویزای همراه قبرس – هزینه های ویزای توریستی قبرس

هزینه های ویزای یک بار ورود به قبرس به ازای هر نفر معادل ۲۰ یورو و برای دریافت ویزای توریستی چند بار ورود قبرس باید مبلغی در حدود ۶۰ یورو و در هنگام تحویل مدارک به سفارت قبرس به صورت نقدی پرداخت شود.

ویزای همراه قبرس – سفارت قبرس در تهران

آدرس سفارت قبرس در ایران : تهران ، تجریش ، خیابان شهید کریمی ، پلاک ۱۹۴

کدپستی سفارت قبرس در ایران : ۱۹۳۴۸۴۴۶۸۱

تلفن سفارت قبرس در ایران : ۲۲۲۱۹۸۴۲

نمابر یا فکس سفارت قبرس در ایران : ۲۲۲۱۹۸۴۳

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست