ویزای همراه ترکیه (Turkey)

ترکیه کشوری است اوراسیایی که پایتخت آن آنکارا است این کشور به دلیل نزدیکی که با کشور ایران دارد و شرایط مناسب اقتصادی و تحصیلی که دارد همواره مورد توجه بسیاری از افراد در ایران قرار داشته است. برای مهاجرت به ترکیه روش هایی مانند سرمایه گذاری در ترکیه ، تحصیل در ترکیه ، ازدواج با تبعه ترکیه و غیره وجود دارد که افراد می توانند از آن ها برای دریافت اقامت ترکیه استفاده کنند. یکی از سوالاتی که همواره در ذهن بسیاری از افراد که توانسته اند به ترکیه مهاجرت کنند وجود داشته که چگونه می توانند یکی از اشخاص درجه یک و نزدیک به خود را به همراه خود به این کشور ببرد و برای فرد نیز اقامت ترکیه را بدست آورد. باید بگوییم که در این گونه مواقع فرد باید سعی کند که ویزای همراه ترکیه را بدست آورد تا به این طریق بتواند در ترکیه و در نزد خانواده خود در ترکیه حضور داشته باشد. در این مقاله نیز می خواهیم به بررسی ویزای همراه ترکیه بپردازیم و در این خصوص توضیحاتی را به شما ارائه کنیم.

ویزای همراه ترکیه – ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه ترکیه معمولا به ویزایی گفته می شود که فردی که در کشوری به غیر از ترکیه حضور دارد این امکان را دارد که در صورتی که یکی از بستگان و یا خانواده درجه یک او در ترکیه حضور دارند وی نیز به خانواده خود در ترکیه ملحق شود در این گونه مواقع فرد می تواند از ویزای همراه ترکیه استفاده کند. ویزای همراه ترکیه معمولا به اشخاصی مانند شریک زندگی ، فرزندان خارجی یا فرزندان خارجی همسر خارجی ، فرزندان خارجی وابسته یا فرزندان خارجی وابسته به همسر فرد تعلق می گیرد. افرادی که با عنوان ویزای همراه ترکیه به کشور ترکیه وارد می شوند و اقامت ترکیه را بدست می آورند به آنان نیز حق تحصیل در موسسات آموزشی ابتدایی و متوسطه را تا سن ۱۸ ساگی و بدون دریافت مجوز تحصیلی اعطا می کنند. افرادی که قصد دریافت ویزای همراه ترکیه را دارند باید به این نکته توجه کنند که مدت زمان ویزای آنان نمی تواند از مدت زمان ویزای فردی که در ترکیه حضور دارد و از وی حمایت می کند بیشتر باشد و معمولا اقامت هایی که به این صورت صادر می شود دارای اعتباری در حدود ۳ سال است.

ویزای همراه ترکیه – شرایط دریافت ویزای همراه ترکیه

شرایط دریافت ویزای همراه ترکیه به قرار زیر است :

  • فردی که در ترکیه حضور دارد باید بتواند حمایت مالی لازمه را از افراد خانواده و فردی که می خواهد به وسیله ویزای همراه ترکیه در این کشور حضور داشته باشد را به عمل بیاورد.
  • فردی که در ترکیه حضور دارد باید بتواند یک بیمه بهداشتی مناسب و معتبر را برای فردی که می خواهد به واسطه ویزای همراه ترکیه به در این کشور حضور داشته باشد را در نظر گیرد.
  • فردی که در ترکیه حضور دارد باید حداقل یک سال در ترکیه حضور داشته باشد.
  • فردی که می خواهد درخواست ویزای همراه ترکیه را بدهد اگر کودک فردی است که در ترکیه حضور دارد باید سنی بالای ۶ سال و کمتر از ۱۸ سال داشته باشد.
ویزای همراه ترکیه
ویزای همراه ترکیه

ویزای همراه ترکیه –  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه ترکیه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه ترکیه به شرح زیر است :

  • اصل و کپی سند هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
  • اثبات درآمد کافی و منظم فردی که در ترکیه اقامت دارد.
  • بیمه نامه معتبر برای تمامی اعضای خانواده
  • بررسی مدارک قضایی که در صورتی که فرد حامی بیش از ۵ سال در ترکیه حضور داشته باشد در ترکیه انجام می شود ولی در غیر این صورت در خارج از ترکیه انجام می شود.(منظور داشتن و یا نداشتن سوء پیشینه می باشد)
  • حامی مالی فرد متقاضی دریافت ویزای همراه ترکیه باید زمان مراجعه فرد به سفارت در آن جا حضور داشته باشد.
  • هر فرد باید شماره مالیاتی خود را ذکر کند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست