ویزای تحصیلی یونان

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. از این کشور به عنوان مهد تمدن اروپا یاد می شود. پایتخت کشور یونان شهر زیبای آتن است و از شهر های مهم این کشور می توان سالونیک، پاتراس و هراکلیون را نام برد. دانشگاه های یونان با بیشتر دانشگاه های معروف اروپا ارتباطی مستقیمی دارند و این ارتباط به آن ها کمک میکند از سطح آموزشی بالایی برخوردار باشند. کشور یونان پایتخت فرهنگی اروپا با تمدنی هزار ساله است و مکان های دیدنی بی نظیری دارد. سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان خواستار دریافت ویزای تحصیلی یونان و مهاجرت به این کشور هستند. کشور یونان یکی از بهترین و مناسب ترین کشور ها برای دریافت بورسیه تحصیلی ، تحصیل و زندگی است.

زبان تحصیل در یونان به انگلیسی و یونانی می باشد، از این رو کشور یونان مقصد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته است. راه های مهاجرت به یونان از طریق دریافت ویزای تحصیلی یونان ، ویزای کار در یونان، کار و سرمایه گذاری است.

ویزای تحصیلی یونان – شرایط دریافت ویزای تحصیلی یونان

آموزش عالی یونان را می شود به دو بخش تحصیلات دانشگاهی و فنی تقسیم کرد. افرادی که می خواهند در دسته فنی در کشور یونان تحصیل کنند میتوانند به مراکز عالی فنی وارد شوند . در این کشور بعضی از رشته ها مثل گردشگری ، هنر، مذهب ، ارتش ، نیروی دریایی و نظم عمومی در آموزشگاه ها تدریس می‌شوند و برای یادگیری آنها هیچ احتیاجی به ورود به دانشگاه و تحصیلات دانشگاهی نیست.

آموزش عالی که توسط دانشگاه های خصوصی به دانشجویان ارائه می شود ، کمی نسبت به برنامه های دولتی گران تر است . به طور کلی کیفیتی که توسط دانشگاه های یونان به دانشجویان ارائه میشود در مقایسه با دیگر کشورها ارزان تر و معقول به صرفه تر است . متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی یونان و پذیرش از دانشگاه های این کشور باید به یکی از دو زبان یونانی یا انگلیسی کاملا مسلط باشند .

ویزای تحصیلی یونان – مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی یونان

گاهی اوقات ممکن است فقط یک ویزای توریستی برای ورود به دانشگاه های یونان کافی باشد، هر چند برای ادامه تحصیل یا گذراندن واحد های آموزش زبان در دانشگاه های این کشور نیاز به دریافت ویزای تحصیلی یونان است. مدارکی که در زیر گفته شده برای دریافت ویزای تحصیلی یونان مورد نیاز است :

  • گواهی مبنی بر رفتار مناسب
  • دعوت نامه اصلی از دانشگاه یونان
  • گواهی عدم ابتلا به بیماریهای عفونی
  • عکس ۳ × ۴
  • بیمه درمانی

ویزای تحصیلی یونان سه ماهه است و همینطور متقاضی باید یک سند را برای اثبات دارایی های مالی به مبلغ ۶ هزار یورو به یکی از بانک های این کشور ارائه کند. متقاضیان برای دریافت دوره اقامت در یونان باید اجازه اقامت این کشور را داشته باشند .

ویزای تحصیلی یونان – شرایط تحصیل در کشور یونان

طبق قانون اساسی یونان ، تمام دانشگاه های معتبر کشور یونان دولتی هستند و بنابراین شهروندان کشور یونان مجاز به شرکت در این موسسه ها می باشند . در این موسسات آموزش عالی ، مدت دوره کارشناسی برای اکثر رشته های تحصیلی ۴ سال می باشد . رشته های دیگر مانند مهندسی ، دندانپزشکی ، فارماکولوژی ، زراعت و جنگلداری ، همراه با برخی از رشته های هنرهای زیبا ، نیاز به گذراندن یک سال دیگر نیز دارند . برای ورود به هر یک از این رشته و دانشگاه ها دریافت ویزای تحصیلی یونان الزامی است .

زبان یونانی به عنوان زبان رسمی سازمان ملل مطرح نیست. در سیستم آموزش عالی در یونان جهت اخذ پذیرش در مدرسه فنی یا دانشگاه نیازی به مسلط بودن به زبان یونانی نیست . با این حال ، برای تحصیل در دانشگاه های یونان گذراندن واحد های زبان یونانی برای همه دانشجویان اجباری است .

اگر دانشجوی بین المللی در دانشگاه های یونان پذیرش شود اما به زبان یونانی آشنایی نداشته باشد باید دوره های زبان که در پایان ارایه می شود را بگذراند و در امتحانات آن شرکت کنند . متقاضی با گرفتن نتایج خوب در امتحان زبان یونانی ، می تواند بلافاصله به عنوان دانشجو وارد دانشکده فنی شود . آموزش زبان انگلیسی در یونان هم به صورت پیشرفته وجود دارد ، گرچه این دوره ها بسیار گران هستند .

ویزای تحصیلی یونان – هزینه تحصیل و زندگی در یونان

واحد پول یونان یورو است و هزینه تحصیل دانشجویان خارجی این کشور در حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰یورو در سال است. البته به جز دانشجویان اتحادیه اروپا ، زیرا دانشجویان اتحادیه اروپا در موسسات دولتی یونان لازم نیست هزینه ای پرداخت کنند. برای دانشجویان سایر نقاط جهان نیز هزینه های بسیار کم و معقولی اعمال می شود. البته تمام هزینه ها بستگی به نوع رشته و دانشگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست