وقت سفارت یونان

 

وقت سفارت یونان
وقت سفارت یونان

کشور یونان، کشوری اروپایی است که در جنوب شرقی اروپا واقع می باشد . کشور یونان کشوری توسعه یافته محسوب میشود که دارای طبیعیتی زیبا ، مناطق گردشگری جذاب و تاریخی کهن می باشد  که در بین سایر کشورهای اروپایی از جایگاه قابل توجهی برخوردار می باشد زیرا همزمان در اتحادیه اروپا، اتحادیه پولی اروپا، آژانس فضایی اروپا و سازمان ناتو عضو است . بد نیست بدانید که همواره بین کشور ایران و یونان روابط پایداری برقرار بوده و در حال حاضر نیز پرواز تهران – آتن هفته ای ۳ مرتبه انجام می شود . اگر شما قصد سفر به کشور یونان را دارید جهت دریافت وقت سفارت یونان میتوانید از این مقاله که متخصصین ما در موسسه آتیه آفرینان ایرانیان جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه کرده اند ، استفاده کنید.

ویزای کشور یونان ، یکی از ویزاهای پرطرفدار در کشور ایران محسوب شود . فرایند اخذ ویزای یونان با رزرو وقت سفارت یونان شروع می شود . گرفتن وقت سفارت یونان خود مستلزم انجام دقیق مراحل معینی می باشد که بدون آگاهی از این مراحل فرد موفق به رزرو وقت سفارت یونان نخواهد شد .

وقت سفارت یونان  – دریافت وقت سفارت یونان

برای رزرو دریافت وقت سفارت یونان باید به صورت آنلاین عمل کرد، به عبارتی سفارت یونان به متقاضیان وقت سفارت یونان تنها به شکل اینترنتی وقت می دهد. روش انجام این امر بدین شکل است که شخص ابتدا باید در سایت رسمی سفارت یونان برای خود یک حساب کاربری ایجاد کند و اطلاعات خواسته شده را ثبت نماید. سپس به صفحه تعیین وقت سفارت یونان رفته و در بین وقت های آزاد، یک زمان مناسب را انتخاب کند. انتخاب وقت اصلاً به معنای رزرو قطعی آن نیست؛ وقت زمانی رزرو شده محسوب می شود که به تایید سفارت یونان برسد. در واقع پس از تعیین وقت سفارت یونان، سفارت تاییدیه ای برای شخص ارسال خواهد کرد که بدین ترتیب موافقت خود را اعلام می کند اما اگر فرد تاییدیه ای از طرف سفارت دریافت نکرد باید بداند که با درخواست وی موافقت نشده است و باید دوباره برای گرفتن وقت سفارت یونان اقدام نماید . بنابراین پس از تایید وقت انتخاب شده توسط سفارت، شخص می بایست برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری در تاریخ مقرر به سفارت یونان مراجعه کند. البته فرد جهت اخذ ویزای یونان باید مدارکی را نیز به سفارت تحویل دهد. پرداخت وجه ویزا می بایستی به صورت نقد در زمان انگشت نگاری انجام پذیردلازم به ذکر است کلیه افراد بالای ۱۲ سال متقاضی ویزای یونان در زمان تعیین شده موظف به حضور در سفارت یونان بوده و مراحل تحویل مدارک و انجام امور انگشتنگاری را طی نمایند.کودکان زیر ۱۲ سال، نیاز به حضور در سفارت یونان ندارند.

وقت سفارت یونان  – مدت زمان جهت تعیین وقت سفارت یونان

مدت زمان جهت تعیین وقت سفارت یونان متفاوت بوده و در برخی موارد از قیبل سفر های نوروزی،  جشن سال نو میلادی و همچنین ایام و فصول شلوغی سفر مانند فصل تابستان تا ۳ ماه زودتر باید تعیین شود . در صورتی که موارد فوق شامل سفر شما نمی شود حدودا یک ماه جهت تعین وقت سفارت یونان در نظر بگیرید.مدت زمان مورد نیاز جهت برسی درخواست و صدور ویزای یونان بین ۱۰ تا ۲۱ روز کاری می باشد.

وقت سفارت یونان  – مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت یونان

مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت یونان در کلیه انواع ویزا یکسان می باشد. همانطور که میدانید قبل از مراجعه به سفارت یونان در تهران گرفتن وقت قبلی الزامی می باشد .فقط کافیست اطلاعات گذرنامه خود را و همچنین فرم اطلاعات شما به زبان فارسی پر کرده و به آژانس مسافرتی ارسال کنید .پس از تعیین وقت سفارت یونان مصاحبه مدارک مورد نیاز جهت انواع ویزا را آماده کرده و در روز تعیین شده به سفارت جهت انجام امور انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه خواهید کرد .

وقت سفارت یونان  – مدارک مورد نیاز جهت ویزای یونان

مدارک مورد نیاز جهت ویزای یونان شامل موارد زیر می باشد :

 • شناسنامه متقاضی
 • گواهی اشتغالی به کار
 • لیست بیمه کارمندی از محل فعالیت
 • حکم بازنشستگی ( در صورت بازنشسته بودن(
 • گذرنامه کنونی و گذرنامه های قبلی به انضمام فتوکپی صفحه هایی که روادید شنگن در آن درج شده است
 • نامه رسمی بانک مبنی بر وضغیت حساب (به زبان انگلیسی صادر شود(
 • رزرو بلیط و هتل
 • بیمه نامه مسافرتی (فتوکپی(
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک قطعه عکسری جدید

در خصوص ویزا های تجاری یونان علاوه بر موارد فوق دعوتنامه تجاری نیز افزوده می شود و در خصوص ویزای تحصیلی یونان که از کنسولگری یونان باید دریافت کنید شامل موارد زیر نیز می باشند :

 • گواهی نامه از حمایت مالی( اثبات منابع مالی(
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت
 • ریز نمرات تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه­های یونان
 • گواهینامه زبان

کلیه مدارک مورد نیاز جهت سفارت یونان در تهران باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری رسیده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست