هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

ترکیه کشوری زیبا و کوهستانی است یکی از سیاست های این کشور این است که با وجود امکانات مناسب برای دانشجویان بین المللی متقاضیان کوشا و علاقمند را به خود جذب کرده است. دانشگاه های ترکیه موجب شده در سال های اخیر دانشجویان بسیاری برای تحصیل در گروه های مختلف از جمله پزشکی در این جذب شوند. هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه موضوع مهمی است که دانشجویان به آن توجه می کنند . دانشگاه های معتبر پزشکی و نزدیک بودن به ایران و از سوی دیگر به اروپا باعث شده دانشجویان این کشور روبه افزایش بروند. و هرساله رقابت بین دانشجویان برای ورود به این دانشگاه ها بالا تر باشد.

در گام اول برای تحصیل در رشته های پزشکی دانشجویان بایدمدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند در آزمون ترکیه yos  بتوانند نمره قبولی را کشب نمایند. آزمون YOS آزمونی متشکل از ۲ بخش است. مواد امتحانی آزمون YOS از بخش ریاضی , هوش و هندسه می باشد. این سوالات به دو زبان ترکی و انگلیسی در یک یا دو دفترچه ارائه می شوند و دانش متوسط زبان انگلیسی یا ترکی برای پاسخ به سوالات کافی می باشد. بخش دوم سوالات برای سنجش دانش زبان ترکی داوطلبان می باشد که نتیجه این بخش به صورت نمره A, B و C اعلام می شود. البته نتیجه قسمت دوم آزمون زمانی دارای اهمیت است که دانشجو بخواهد به زبان ترکی ادامه تحصیل بدهد یعنی در هنگام ثبت نام دانشگاه زبان تحصیل خود را زبان ترکی انتخاب کرده باشد .

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه
هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

 

دوره پزشکی ترکیه ۶ سال می باشد و هر سال نیز دو ترم خواهد بود. هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی در سال حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد که تقریبا رایگان می باشد . به نسبت بسیاری از کشور های دیگر هزینه بسیار پایین و قابل قبولی برای دانشجویان علاقمند به تحصیل پزشکی در این کشور می باشد. در ترکیه حداقل ۱۷ دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد که می توانید از میان آنها انتخاب درستی را داشته باشید. گرچه در دانشگاه های خصوصی نیز هزینه تحصیل بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد و این هزینه به صورت میانگین در حدود ۲۰هزار دلار در سال می باشد.

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست