نحوه دریافت بورسیه در قبرس

قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از لحاظ شرایط آب و هوایی و جغرافیایی در موقعیت خوبی قرار گرفته است و در تغذیه جزو کشور های با رتبه است. از این رو مورد توجه افراد زیادی برای تحصیل قرار گرفته است. قبرس دارای موقعیت شغلی و تحصیلی خوبی می باشد وبودجه قابل قبولی را برای بورسیه در نظر گرفته است. البته رشته هایی مانند مدیریت پتانسیل بالاتری را برای دریافت بورسیه دارند. عموما بورسیه ها به صورت دولتی هستند یا دانشگاهی. دریافت بورسیه در قبرس مستلزم این است که شما شرایط لازمی که دانشگاه یا موسسه دولتی اعلام می کند دارا باشید. این شرایط با توجه به دانشگاه و موسسه متفاوت می باشد. جهت دریافت بورسیه تحصیلی شما باید نام دانشگاه و همینطور سطح دانشگاه در کشور قبرس و حتی سطح جهانی آن را پیدا کنید سپس با توجه به شرایط مورد نظر آن دانشگاه مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید. امکان دریافت بورس در قبرس برای مقاطع مختلف به جز رشته پزشکی امکان پذیر است.

متقاضیان بین المللی با اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و حتی در برخی از رشته های تحصیلی در مقطع دکتری ، بعد از یک ترم تحصیلی می توانند، برای اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس برای مابقی ترم های تحصیلی در دانشگاه های قبرس اقدام کنند . در هر ترم تحصیلی، متقاضیان می توانند براساس نمره کسب نموده از دروس تحصیلی در دانشگاه های قبرس، به صورت صد در صد و یا به صورت پنجاه در صد از تامین مالی بورسیه های تحصیلی جهت شهریه های دانشگاهی بهره مند شوند . اگر دانشجویان بین المللی خارجی ، نمره ی ۴ از ۴ دریافت نمایند ، می توانند به صورت صد در صد از تامین هزینه های تحصیل توسط خود معاف گردند .

نحوه دریافت بورسیه قبرس
نحوه دریافت بورسیه قبرس

نحوه دریافت بورسیه قبرس مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه قبرس

برای دریافت بورسیه تحصیلی قبرس باید مدارکی را تهیه کنید و به سفارت بدهید . دقت زیادی داشته باشید تا مدارکی که ارائه می کنید ناقص نباشند. عموما این مدارک مورد نیاز خواهند بود:

  • پاسپورت معتبر
  • درخواست دریافت بورسیه تحصیلی
  • رزومه تحصیلی و کاری
  • عکس
  • ارائه ریز نمرات مقاطع تحصیلی
  • توصیه نامه ، انگیزه نامه در صورت درخواست دانشگاه
  • مدرک زبان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست