نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان هزینه های کمتری را دارد و نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان به شرایط دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد . زیرا موسسات آموزش عالی ارمنستان مستقل هستند و می توانند خودشان تصمیم گیری نمایند. هزینه هایی که این بورس ها به صورت ماهانه و سالانه به این دانشگاه ها تعلق می گیرد. با این توضیحات هر دانشگاهی برای اعطای بورس به دانشجویان خود مختار است و شرایط ویژه خود را دارد.  رزومه و سوابق تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجویان در فرایند دریافت بورسیه ارمنستان بسیار مهم است. یعنی دانشجویان که دارای معدل بالاتر و یا دانشگاه بهتری در رزومه خود باشند شانس بیشتری دارند . دانشجویان بورسیه می توانند در کنار تحصیلات خود زبان انگلیسی نیز بیاموزند. برخی از مراکزی که بورسیه ارمنستان را ارائه می دهند نیازمند دانستن زبان ارمنی می باشند زیرا تحصیل در این مراکز به زبان ارمنی می باشد. پس لازم است حتما اعتبار دانشگاه و شرایط آن را قبل از اقدام مورد بررسی قرار دهید.

نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه تحصیلی در ارمنستان

برای درخواست بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ارمنستان نیاز به ارائه مدارک رسمی دارید.

برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌ های ارمنستان نیاز به مدرک آیلتس، تافل یا GRE وجود دارد. البته برخی از دانشگاه‌ ها هم هستند که برای تحصیل در آن نیاز به ارائه مدرک زبان نیست.

  • کپی پاسپورت
  • کپی شناسنامه
  • درخواست تقاضانامه به دانشگاه ارمنستان و ذکر رشته تحصیلی
  • کپی دیپلم تایید شده از طرف دفتر اسناد رسمی به همراه ریز نمرات
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم ابتلا به ایدز
  • شش قطعه عکس برای این مدارک
  • فهرست مقالات تایید شده از دانشگاه قبل و ارائه یک تز و برنامه تحقیقی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند.
نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان
نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان

نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان بورسیه مقطع لیسانس در ارمنستان

بورسیه تحصیلی در ازمنستان در مقاطع مختلفی ارائه می شود ولی بیشتر بورسیه ها در مقاطع بالا ارائه می شوند. در حالت کلی برای بورسیه در مقطع لیسانس معدل دیپلم فرد باید بالای ۱۴ باشد و رشته دبیرستان و پیش دانشگاهی باید یکی باشد. اگر فرد مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد باید دوره یکساله ای را بگذراند.

نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان بورسیه مقطع فوق لیسانس در ارمنستان

بورسیه در این مقطع نیازمند شرایط و پیشینه تحصیلی خوبی می باشد که باید نشان دهید برای دریافت بورسیه شرایط لازم و کافی را دارید. از جمله این موارد تحصیل در دانشگاه معتبر با معدل بالا در مقطع لیسانس خواهید بود. رشته تحصیلی نیز باید مطابق با مقاطع گذشته باشند.

نحوه دریافت بورسیه در ارمنستان بورسیه مقطع دکترا در ارمنستان

تحصیل در مقطع دکترا ۳ ساله است و کمک هزینه های تحصیلی در این دوره ها در زمان ارسال تقاضای بورسیه از سوی متقاضی اعلام می گردد و دانشگاه با بررسی آن میزان کمک هزینه و شرایط کلی را تعیین خواهد کرد.ارائه دو مقاله در این  مقطع لازم است.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست