نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در یونان

یونان از کشور های اروپایی است با وجود شرایط بد اقتصادی همچنان سیستم اعطای بورسیه خود را حفظ نموده است. کمک هزینه تحصیلی در این کشور به تعداد نسبتا کمی اعطا می شود. بورسیه ها در یونان غالبا به این صورت هستند که یا توسط دولت و یا دانشگاه ها اعطا می شوند. قبول شدگان این بورسیه از پرداخت مالیات و هزینه دوره ‌های زبان یونانی و همچنین بعضی دیگر از دوره‌ های اختصاصی مقطع کارشناسی ارشد، معاف خواهند بود. هزینه مسکن به عهده دانشجو خواهد بود . متقاضیان می ‌توانند از طریق سفارت یونان در کشور خود، برای ثبت نام در این بورسیه اقدام نمایند. پذیرفته ‌شدگان این بورسیه باید خود را قوی سازند و با استفاده از توانایی‌ های خود، فرصت ‌های شغلی گوناگونی را در زمینه خدمات اجتماعی برای خود به وجود آورند. تمامی مدارک مورد نیاز باید به صورت الکترونیکی تا ۳۰‌ سپتامبر ارسال شوند. کمیته ارزیابی جهت گزینش افراد شایسته در هفته اول هر سال تحصیلی یعنی ماه سپتامبر تشکیل خواهد شد . افرادی که در این مرحله پذیرفته شوند توسط این کمیته برای انجام مصاحبه دعوت می شوند.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در یونان شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در یونان

دریافت بورسیه  های تحصیلی در یونان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است و البته در مقطع دکترا افراد شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دارند. دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی در یونان باید شرکت فعالی در سمینار ها و کنفرانس ها داشته باشند. دانشجویان باید سطح قابل قبولی از زبان مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند. برای بورسیه در مقطع دکترا باید معدل بالا و رزومه تحصیلی قوی و مقالات علمی و بین المللی داشته باشید تا شانس دریافت بورسیه را داشته باشید. بر اساس سیستم آموزشی این کشور دانشجو سه سال اول تحصیل را در سمینارها و سخنرانی ها شرکت می کند و سال آخر را به تحقیق می پردازد و دانشجویان تا ۳۰ ساعت اجازه کار دارند. و در مقطع دکترا چند نوع بورسیه اعطا می شود . بورسیه های دولتی در حدود ۴۵۰ تا ۶۰۰هستند اگر درامد خانواده کم باشد مبلغ ۳۰۰ یورو نیز به این مبالغ افزوده خواهد شد. فراموش نکنید برای دریافت بورسیه تحصیلی در یونان باید رشته تحصیلی شما با سوابق تحصیلی یکی باشند.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در یونان
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در یونان

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در یونان مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در یونان

برای دریافت بورسیه تحصیلی در یونان لازم است که مدارکی را داشته باشید. شما باید رزومه خود را مطابق با استاندارد های بین المللی تنظیم کنید در این رزومه تمام سوابق کاری و تحصیلی و تجربیات در زمینه های گوناگون پژوهشی و … را در این رزومه بیاورند.  نوشتن انگیزه‌نامه تا ۴۰۰ کلمهکه در آن دانشجو در آن دلیل اینکه بورسیه تحصیلی می تواند به او کمک نماید و شرایط بهتری با دریافت این رزومه داشته باشد را توضیح می دهد.

ارائه مدرک پذیرش در رشته حکومت‌ داری و سیاست عمومی (برای مقطع کارشناسی ارشد) یا پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه‌ هایی که شامل این بورسیه می ‌شوند. توصیه ‌نامه از فردی که قادر است تجربیات حرفه ‌ای و اقدامات داوطلبانه دانشجو را در همکاری با فعالان جامعه مدنی ارزیابی کند، لازم خواهد بود. همینطور عکس و ریز نمرات و گواهی های تحصیلی نیز با مدارک زبان باید ارائه شوند.

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست