نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در گرجستان

در کشور گرجستان مردم غالبا به زبان گرجی صحبت می کنند گرچه زبا ن های دیگری مانند ارمنی و روسی نیز در این کشور رایج است. گرجستان عضو اتحادیه اروپا می باشد ولی عضو شنگن نمی باشد. کشور گرجستان چهار فصل است و آب و هوای مناسبش یکی از دلایل دانشجویان به این کشور است گرچه هزینه های زندگی و تحصیل در گرجستان مناسب هستند. اما دانشجویان به نحوه دیافت بورسیه در گرجستان علاقمندند. میزان کمک هزینه تحصیلی در گرجستان برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از این هزینه ها می توانید از وب سایت های دانشگاه استفاده کنید. اکثر بورسیه های تحصیلی در گرجستان به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعطا خواهد شد. بورسیه های کشور گرجستان شامل رشته های متفاوتی مانند پزشکی و دندان پزشکی و اقتصاد ، معماری و زبان و امور بین الملل نیز خواهد شد. هر دانشجو در ماه به طور میانگین به ۴۵۰ تا ۵۰۰ دلار برای زندگی نیاز خواهد داشت.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در گرجستان شرایط دریافت بورسیه گرجستان

هزینه تحصیل در موسسات آموزشی عالی گرجستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد  . گرچه هزینه تحصیل در این کشور با توجه به رشته ، مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و زبان تحصیل متفاوت می باشد . شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی برای دانشجویان بین المللی در این کشور حدود ۴۵۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی تعیین شده است .به صورت کلی مدرک زبان و شرایط مدارک شما و داشتن سوابق علمی و مقالات بین المللی می تواند به دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور کمک کند. در برخی رشته ها نیز برای دریافت بورسیه شرایط سنی وجود دارد. در مقطع لیسانس رشته هایی مانند پزشکی، هنر، بازاریابی اینترنتی و.. برای بورسیه تحصیلی در گرجستان امکان دریافت بالاتری دارند . در دانشگاه های دولتی، عموما نصف هزینه های تحصیل و یا تمام هزینه های تحصیل را برای دانشجویانی که در گرجستان اقامت قانونی دارند، اعطا خواهد شد . در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل هزینه های پایین غالبا نیازی به دریافت بورسیه ندارد. اما در مقطع دکترا به دلیل صرف هزینه هایی برای تحقیق و پژوهش بورس های کامل تری اعطا می شود.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در گرجستان
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در گرجستان

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در گرجستان مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه گرجستان

بهتر است برای اطلاع کامل از مدارک مورد نیاز از وب سایت دانشگاه استفاده کنید اما برای دریافت بورسیه گرجستان به مدارک زیر احتیاج خواهید داشت:

  • عکس پاسپورتی
  • رزومه کاری و تحصیلی
  • کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی
  • کپی و اصل ترجمه شناسنامه
  • گواهی پذیرش از دانشگاه مورد نظر
  • پاسپورت معتبر
  • معرفی حساب بانکی
  • گواهی سلامت
  • گواهی تمکن مالی

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست