نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل رشد فراوان در زمینه علمی ، مهاجران زیادی را برای ادامه تحصیل به خود جذب می کند . دانشگاه های ترکیه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و مدرک این دانشگاه ها در تمامی کشورها قابل قبول هستند ، از این رو افراد دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند تا در کشورهای اروپایی پذیرفته شوند و ادامه زندگی آنها در این کشور سپری شود . هزینه تحصیل در این کشور مقرون به  صرفه است ولی در حال حاضر کشور ترکیه درخواست بورسیه تحصیلی را از دانشجویان سراسر جهان می پذیرد که این فرصت برای دانشجویان بین المللی بسیار شگفت انگیز می باشد و با این کمک هزینه دانشجویان بین المللی می توانند در بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایند. با وجود این که شانس دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا بسیار بالا است ولی دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز می توانند در کشور ترکیه کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند . در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه بیشتر آشنا کنیم .

وقتی صحبت از بورسیه تحصیلی در ترکیه می شود باید بدانیم که طبق شرایط پذیرفته شده و همچنین دانشگاه و مقطع تحصیلی امکان دارد به فرد متقاضی خوابگاه ، بیمه و در برخی از مواقع حقوق ماهیانه و یا سالانه داده شود . اما به طور کلی بورسیه تحصیلی یعنی فرد بتواند در دانشگاهی به طور رایگان و یا نیمه رایگان تحصیل کند . بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه نیز از قاعده جدا نبوده و دارای بودجه مشخصی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد . البته افراد در مقطع دیپلم نیز می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند و بودجه ای که برای فرد در نظر گرفته می شود طبق دانشگاهی که قبول می شود و همچنین نوع رتبه فرد خواهد بود . بورسیه تحصیلی ترکیه هر ساله برای اتباع کشورهای مختلف ارائه می شود که در دو مرحله اقدام به پذیرش دانشجو می کند :

  1. ثبت نام در سایت و گزینش براساس معیارهای خواسته شده
  2. مصاحبه حضوری یا اینترنتی
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه  – مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه به شرح زیر می باشد :

  • مدرک شناسایی معتبر از قبیل کارت ملی و یا پاسپورت فرد متقاضی
  • یک عدد عکس اسکن شده ۴*۶
  • تمامی مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
  • ریزنمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی (در صورتی که فرد دانش آموز یا دانشجو ترم آخر باشد، ریزنمرات آخرین ترم تحصیلی را ارائه دهد)
  • برگه قبولی در کنکور (در صورت وجود)
  • مدرک قبولی در امتحانات بین المللی مانند IELTS ، TOFEL ، GMAT و GRE (در صورت وجود)
  • رزومه ( در صورت وجود)
  • توصیه نامه از حداقل دو تن از اساتید (برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست