نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های یونان (Greece)

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های یونان – معرفی کشور یونان

کشور یونان با نام رسمی جمهوری یونان در جنوب شرقی اروپا است. این کشور از شمال با جزیره بالکان، بلغارستان و مقدونیه شمالی و از شرق باکشور ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای مدیترانه  احاطه شده است و از غرب به دریای یونان نزدیک است. «یونان» نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیرگرفته شده‌است. کشور یونان دارای بناهای تاریخی و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی است که به‌طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای جنوبی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود، به شمار می آید. کشور یونان تقریبا ۶۰۰۰ جزیره دارد که فقط ۲۲۷ مورد آن دارای سکنه است. مالک بسیاری از این جزایر افراد ثروتمند جهان هستند.صنعت گردشگری یکی از منابع  درآمدزایی برای کشور یونان است و ۱۵٪ از سهم تولید ناخالص داخلی را دربر میگیرد. کشور یونان خواستار بسیاری از هنرها همچون تئاتر در یونان و به ویژه در شهر آتن بوده‌ است. کشور یونان زادگاه بازی های  المپیک است. المپیک برای اولین بار سال ۷۷۶ پیش از میلاد برگزار شده‌ است. کشور یونان دو بار میزبان بازی‌های المپیک در سالهای ۱۸۹۶ و ۲۰۰۴ میلادی بوده‌است.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های یونان – شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور یونانپایتخت یونان شهر آتن است و شهرهای مهم آن ، پاتراس .سالونیک و هراکلیون می باشند. دانشگاه های یونان با بیشتر دانشگاه های معروف اروپا ارتباط مستقیم دارد. کشور یونان یکی از بهترین کشور ها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و زندگی می باشد. شرایط تحصیل رایگان در کشور یونان یکی از مزایای این کشور محسوب می شود. تحصیل در کشور یونان در اغلب رشته ها و مقاطع به صورت رایگان است و دروس به دو زبان یونانی و انگلیسی تدریس می شود. از این بابت کشور یونان مقصد بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته می باشد. راه های مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای کار در یونان ، سرمایه گذاری، کار و تحصیل در یونان می باشد، بنابراین اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می گیرد.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های یونان – دانشگاه های معروف کشور یونان

در کشور یونان آموزش عالی شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی می شود. تحصیلات دانشگاهی توسط دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد، مدارس پلی تکنیک و مراکز عالی برگزار می شود. تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی و حرفه ای نیز ارائه می شود. در کشور یونان برخی از رشته ها در آموزشگاه ها نیز ارائه میشود و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند که شامل رشته هایی همچون گردشگری ، هنر ، مذهب ، ارتش ، نیروی دریایی و نظم عمومی میباشد. مقطع تحصیلی در دانشگاه های کشور یونان تقریبا ۴ سال به زمان میبرد البته در برخی رشته ها مانند پزشکی ممکن است بین ۵ تا ۶ سال زمان ببرد.  زمان شروع سال تحصیلی در کشور یونان از اوایل  سپتامبر تا اواخر ماه آگوست می باشد.

دانشگاه های مهم یونان عبارتند از:

دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان

دانشگاه ملی صنعتی آتن

دانشگاه ملی و کاپادیستری آتن

دانشگاه کرت


گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست