موقعیت جغرافیایی دانشگاه EMU

موقعیت جغرافیایی دانشگاه مدیترانه شرقی – معرفی کشور قبرس

کشور قبرس یکی از بهترین وپربازدید ترین کشور ها محسوب میشود . کشور قبرس سومین جزیره بزرگ در دنیا شناخته شده است . قبرس از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است . در بخش قبرس شمالی ترک ها ودر بخش جنوبی یونانی ها سکونت دارند . زبان رسمی کشور قبرس ترکی استانبولی است.مردم کشور قبرس به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. بزرگترین وپرجمعیت ترین شهر قبرس نیکوزیا شناخته شده است . واحد پول کشور قبرس با یورو محاسبه میگردد. موقعیت بسیارخوب جزیره قبرس، در زمینه ی کشاورزی و مواد معدنی، کشور قبرس را به عنوان یک مرکز بازرگانی تبدیل کرده است . سطح  زندگی بالا درکشور قبرس باعث شده است تا مقام پنجم دنیا را در این زمینه، در سال  های اخیربه خود اختصاص دهد و توانسته است  از کشورهایی همچون انگلیس،‌ فرانسه و آلمان پیشی بگیرد . ملاک این انتخاب سطح درآمد، بهداشت، آزادی، درصد بیکاری، وضعیت آب و هوایی، امنیت، تناسب جمعیت از نظر جنسی، رفاه و سطح زندگی است. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است . به دلیل آب وهوای بسیار معتدل وخنک سالانه توریست ها وگردشگران بسیاری به این کشور سفر میکنند. هزینه های زندگی در کشور قبرس نسبت به کشور های اروپایی بسیار ارزان ومقرون به صرفه میباشد . به همین جهت سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت میکنند.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه مدیترانه شرقی –موقعیت جغرافیایی دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی سه کیلومترتا مرکز شهر فاماگوستا  فاصله دارد. دانشگاه مدیترانه شرقی نه تنها بصورت پیاده به مرکز شهر، بلکه به سواحل زیبای مدیترانه که دراطراف شهر فاماگوستا واقع  شده است نیز نزدیک میباشد. دانشگاه مدیترانه شرقی در منطقه ای بسیار جذاب ودیدنی به وسعت ۲۲۰۰هکتار بنا شده است . گازیماگازا از دو شهر مهم قبرس شمالی ، پایتخت (نیکوزیا) وشهر زیبای گیرنه فاصله زیادی ندارد. با شهر زیبای نیکوزیا  تقریبا۴۰  دقیقه با ماشین فاصله دارد و یک ساعت تا شهر گیرنه ، منطقه ای که  قدیمی ترین کشتی های  تجاری «سونکن» نیز درکنار قلعه تاریخی گیرنه واقع شده است. قبرس شمالی یکی از خوش آب وهوا ترین منطقه در اروپا میباشد. در این منطقه خبری از بادهای سرد، برف و یخبندان نیست.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه مدیترانه شرقی

موقعیت جغرافیای دانشگاه مدیترانه شرقی – دانشکده های دانشگاه مدیترانه شرقی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور قبرس شمالی را دارند لازم به ذکر است که کشور قبرس  ۸ دانشگاه بین المللی و بیش از ۴۰ هزار دانشجو دارد که از نقاط مختلف جهان به این کشور جهت ادامه تحصیل مهاجرت کرده اند. «دانشگاه مدیترانه شرقی» و «دانشگاه خاور نزدیک» دو دانشگاه مهم و معروف قبرس شمالی شناخته شده اند . بیشتر افراد جهت ادامه تحصیل در این دو دانشگاه به این جزیره زیبا مهاجرت مینمایند. دانشگاه مدیترانه شرقی جزء دانشگاه‌های دولتی کشورقبرس میباشد. دانشکده های دانشگاه مدیترانه شرقی به شرح زیر میباشند:

دانشکده کسب و کار و اقتصاد

دانشکده حقوق

دانشکده معماری

دانشکده ارتباطات

دانشکده هنر و علوم

دانشکده آموزش و پرورش

دانشکده پزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم وبهداشت ودرمان

  گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست