مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک

کشور گرجستان ، کشوری آرام واقع شده در منطقه قفقاز می باشد که در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است و پایتخت آن شهر تفلیس می باشد که دارای مراکز گردشگری زیبایی است . موضوع آرامش در گرجستان مورد توجه بسیاری از  متقاضیان قرار گرفته است و از این رو بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال راه اندازی کسب و کار و ایجاد زمینه های سرمایه گذاری هستند . راه های مختلفی برای متقاضیان مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک وجود دارد ولی یکی از آسان ترین راه های مهاجرت ، مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک می باشد . قانون مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک به فرد اجازه را می دهد که بدون نیاز به ثبت شرکت و یا پرداخت مالیات ، کارت اقامت گرجستان را به مدت زمان یک سال دریافت کند و تا زمانی که ملک مورد نظر در مالکیت آن تبعه خارجی قرار دارد اقامت یک ساله به صورت سالانه تمدید خواهد شد . لازم است بدانید که اقامت گرجستان از طریق خرید ملک تنها به افرادی اقامت داده می شود که ملک خریداری کنند نه زمین .

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک قوانین خرید ملک در کشور گرجستان 

افراد خارجی امکان باز کردن حساب بانکی در هر کدام از بانک های گرجستان را بدون هیچ گونه محدودیتی دارند و فقط آن ها فقط نیاز به داشتن پاسپورت و پول دارند. در بعضی از موارد (در موارد مبالغ بسیار زیاد) بانک می تواند درخواست شفاف سازی درآمد بدهد. مبلغ واقعی مورد پرداخت برای ملک توسط فروشنده طبق واحد پول ملی اخذ می شود (لاری گرجستان). مبلغی که به حساب شرکت ساختمانی واریز می شود در روز پرداخت به نرخ ارز مبادله شده توسط بانک ملی گرجستان تبدیل می شود.

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک هزینه های مربوط به خرید ملک در گرجستان

هزینه های مربوط به خرید ملک در گرجستان شامل موارد زیر است :

 • درخواست کارت اقامت گرجستان : در صورتی که فرد علاقه مند به اخذ اقامت در گرجستان باشد ، این درخواست نیز هزینه دارد.
 • کارشناسی ملک : ملکی که خریداری می شود نیاز به کارشناسی و یا ارزش گذاری دارد. هزینه مربوط به کارشناسی نیز یک هزینه دولتی می باشد که برخی کارگزاران این هزینه را پرداخت می کنند .
 • انتقال سند : پس از خرید ملک در گرجستان برای انتقال سند باید هزینه پرداخت شود ولی برخی کارگزاری ها، هزینه انتقال سند را برای متقاضی پرداخت می کنند .

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک میزان مالیات خرید ملک در گرجستان

فرد متقاضی در گرجستان به دلایل مختلفی باید یک گواهی ثبت مالیات بر فروش( که به عنوان گواهی فروش مجدد نیز نامیده می شود) دریافت کند تا بتواند به صورت قانونی در این کشور به انجام تجارت و کسب و کار بپردازد . ارزیابی مالیات بر املاک و مستغلات بر مبنای مقادیر و نرخ های تعیین شده توسط مقامات شهری دولت انجام می شود . املاک در گرجستان در ۴۰ درصد از ارزش بازار ارزیابی می شوند و مالیات آن نسبت به ارزش ثبت شده حدودا ۲۵ درصد می باشد .

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک مزایای خرید ملک در کشور گرجستان

از جمله مزایای خرید ملک در کشور گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سهولت اخذ ویزا و سفر ارزان به کشورهای حوزه شینگن، کانادا و آمریکا
 • امنیت بالا و درصد فساد و آمار جرم و جنایت نزدیک به صفر
 • اخذ اقامت موقت گرجستان با بودجه حداقل ۳۵٫۰۰۰ دلاری
 • اخذ اقامت خانواده (همسر و فرزندان)
 •  افزایش ارزش ملک به صورت سالانه حدود ۱۰ درصد
 •  قابلیت تبدیل به اقامت دائم گرجستان پس از ۶ سال تمدید اقامت موقت
 •  بهره مندی از سود و ارزش افزوده رشد املاک و سرمایه گذاری ارزی
 •  امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی با درصد کارمزد پایین
 •  امکان سفر بدون ویزا به اروپا در آینده ای نزدیک (چشم انداز ۲۰۲۰ گرجستان)
 •  آینده و چشم انداز روشن و بهتر نسبت به سایر کشورهای منطقه نظیر ترکیه، آذربایجان و ارمنستان

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک معایب خرید ملک در کشور گرجستان

در کنار مزایای خرید ملک در کشور گرجستان ، معایبی نیز وجود دارد . یکی از مهمترین معایب خرید ملک در گرجستان این است که از آنجا که تورم در کشور گرجستان بسیار پایین است ممکن است ملکی که خریداری شده سالانه ارزش افزوده نداشته باشد و حتی در برخی شرایط ممکن است قیمت ملک خریداری شده در گرجستان توسط فرد به دلیل این که عرضه در گرجستان از تقاضای آن کمتر است کاهش پیدا کند. به همین دلیل خرید و فروش املاک در گرجستان به عنوان یک ریسک محسوب می شود.

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک حالات خرید ملک در کشور گرجستان

در کشور گرجستان فرد می تواند واحد ملکی خود را در یکی از چهار وضعیت زیر خرید کند :

 • Black frame: اغلب واحدهای ساختمانی در این کشور به این روش فروخته می شود. به عنوان مثال در این حالت ممکن است فرد یک ساختمان کامل شده را ببیند که نمای ساختمان و راهروها و مشاعات آن کاملاً آماده است اما وقتی در واحد را باز می کند با یک مکعب سیمانی و سیاه روبرو شود که انشعابات برق ، گاز و آب آن تا دم در واحد آمده است و فرد باید با سلیقه خود داخل آن را بسازد.
 • White frame : در این حالت فرد وقتی در واحد را باز می کند می بیند که لوله کشی گاز و آب و برق کشی واحد انجام شده و دیوارکشی های داخلی علاوه بر گچ کاری آن انجام شده و فرد فقط نیاز به درست کردن کف و سقف و پوشاندن دیوارها با رنگ یا کاغذ دیواری دارد و می تواند با سلیقه خود آنها را انتخاب کند.
 • Finished (تمام شده) : این حالت دقیقاً مشابه واحدهایی می باشد که در ایران خرید و فروش می شود یعنی تمام کارهای واحد انجام شده و فرد فقط نیاز به خرید یا انتقال وسایل خود دارد تا بتواند از آن لذت ببرد.
 • Finished (مبله) : همان طور که از نام آن مشخص است ، در این حالت واحدها کامل شده و دکور شده و با تمامی وسایل می باشد و فرد فقط نیاز به انتقال وسایل شخصی خود دارد.
مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک
مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک به صرفه ترین نوع خرید ملک در گرجستان از نظر هزینه

به صرفه ترین نوع ملک برای خرید در گرجستان، ملکی است که به صورت سفید خریداری می شود . زیرا زمانی که فرد ملکی را به صورت سفید یا White frame خریداری می کند هزینه های گزاف مربوط به سبز کردن خانه منجمله نصب پارکت ، کاغذ دیواری و کابینت و غیره را پرداخت نمی کند . اهمیت خرید ملک به صورت سفید این است که املاک سفید را مستقیماً از سازنده خریداری می شود و صاحب خانه ای وجود ندارد که بخواهد سود مربوط به گرین و مبله کردن خانه را از فرد بگیرد .

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک – حداقل سرمایه گذاری لازم برای درخواست خرید ملک در گرجستان

حداقل سرمایه گذاری لازم برای درخواست خرید ملک در گرجستان طبق طرح اقامت ۳۵۰۰۰ دلار است. آپارتمان باید در شهرداری به نام خریدار ثبت شود و یک کارشناس ارزیابی که مورد تایید مرکز اعتبار دهی گرجستان باشد باید ملک را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که ارزش واقعی اموال بیش از مبلغ پرداختی نمی باشد .

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در گرجستان

مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در گرجستان به شرح زیر می باشد :

 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت خرید ملک در گرجستان
 • کپی از مدارک ثبت ملک در گرجستان
 • باید پاسپورت فرد مهر قانونی ورود و تمبر داشته باشد که بتواند نشان دهد ورود فرد به صورت قانونی بوده است
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • باید سه شهروند گرجستانی درخواست فرد را برای اخذ اقامت این کشور تایید کنند.

در زمان درخواست برای اخذ اقامت گرجستان باید حداقل ۴۰ روز از اعتبار ویزای فرد باقی مانده باشد.

هزینه بررسی مدارک جهت خرید ملک در گرجستان ۲۱۰ لاری گرجستان است و نتیجه درخواست فرد طی ۳۰ روز اطلاع داده می شود

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست