مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

کشور ترکیه به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود همیشه یکی از پنج گزینه اصلی ایرانی ها برای مهاجرت بوده است . این کشور توسعه روز افزون ، آب و هوای متنوع ،قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک بین سه قاره و بسیاری از دلایل دیگر همیشه مورد توجه سرمایه گذاران ، مهاجران و دانشجویان بوده است . مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک یک راه های امن و مطمئن جهت مهاجرت به ترکیه است زیرا کشور ترکیه ، یک کشور پرجمعیت و جوان است و از سوی دیگر متاسفانه سالانه بیش از ۴۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان از این کشور بازدید می کنند ، پس این کشور پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد . لازم به ذکر است که کشور ایران به دلیل تحریم های متختلف درزمینه تجارت بین الملل همواره دچار محدودیت هایی بوده که فرد با اخذ شهروندی در ترکیه می تواند به راحتی این موانع و محدودیت ها را پشت سربگذارد و تجارت و کسب و کار خود را گسترش دهد . البته خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری مطمئن و امن است که خرید ملک در ترکیه با توجه به رشد اقتصادی این کشور باعث می شود که سرمایه فرد در مدت زمان کوتاهی ، افزایش چشم گیری داشته باشد .

فرد با خرید ملک در ترکیه  با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار می تواند اقامت ترکیه را دریافت کند ولی حق شهروندی به وی اعطاء نخواهد شد. این افراد اقدام به خرید خانه ترکیه با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار کرده اند ، ابتدا برای ۲ سال و سپس برای ۳ سال اقامت آنها تمدید می شود و پس از اتمام ۵ سال از زمان خرید خانه ترکیه فرد می تواند با مراجعه به اداره مهاجرت اقامت دائم خود را دریافت دارد. برای افرادی که بعد از خرید خانه اقامت ۲ ساله و سپس اقامت ۳ ساله دریافت می کنند ، احتمال رد درخواست اقامت دائم وجود ندارد. این افراد بعد از ۵ سال پاسپورت ترکیه را دریافت خواهند کرد و از مزایای شهروندی ترکیه برخوردار خواهند شد.حق شهروندی فقط به آن دسته از اتباع خارجی داده می شود که ارزش ملکی که در ترکیه میخرند بالای ۲۵۰ هزار دلار باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

طبق قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده یک تبعه خارجی می تواند ملک و اراضی در ترکیه خریداری کند به شرطی که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار فراتر نرود و همچنین در محدوده منطقه نظامی قرار نگرفته باشد. طبق این قانون اتباع خارجی می توانند با استعلام از مراجع مربوطه هر نوع ملکی از قبیل مسکونی ، تجاری ، اراضی و غیره را خریداری کنند . افراد می توانند با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه ، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارند استعلام کنند . اتباع خارجی در صورتی که اراضی خریداری کنند باید طی ۲ سال اقدام به شروع ساخت کنند و طی این ۲ سال پروژه را به وزارت مربوطه معرفی کنند. همچنین پروژه های تجاری بایستی مراحل اداری خود را طی کرده و اقدامات لازم را قبل از شروع پروژه در ترکیه انجام دهند. در صورت عدم رعایت موارد زیر قرارداد خرید فرد باطل خواهد شد :

 • در صورتی که ملک مورد معامله از طرف وزارت مربوطه و یا سازمانهای امنیتی تائید نشود .
 • در صورتی که ملک خریداری شده موجب نقض قوانین کشور ترکیه شود.
 • نداشتن پایان کار طبق برنامه ای که به وزارت مربوطه ارائه شده است
 • پایان مهلت قانونی برای شروع پروژه
مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

همچنین اتباع خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند بایستی دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشند و اتباع کشور ایران مجاز به خرید هستند . خریدار و یا وکیل قانونی فرد باید فرم درخواست خود را برای انجام مراحل قانونی نقل و انتقال سند و امور اداری قبل از معامله و عقد قرارداد را به وزارت مربوطه ارجاع دهد. تاخیر در ارائه این فرم بالطبع باعث تاخیر انتقال سند خواهد شد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک عبارتند از :

 • مدارک خریدار مانند پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه رسمی شده
 • سند ملک و کلیه اطلاعات از قبیل محل دقیق قرار گیری ملک ، آدرس، مختصات زمین و همچنین تائیدیه سازمان ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک در ترکیه
 • ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ از خریدار و فروشنده
 • حضور وکیل با ارائه اصل و کپی وکالتنامه با ترجمه رسمی مورد تائید وزارت خارجه و دادگستری
 • حضور مترجم رسمی
 • ۲ نفر شاهد
 • پرداخت عوارض شهرداری

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست