مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از روش هایی است که افراد با استفاده از آن به کشور ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت می کنند . افرادی که از دانش و همچنین توانایی مالی کافی برخوردارند می توانند با استفاده از این روش به راحتی اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایند .

حداقل هزینه لازم برای ثبت شرکت در کشور ترکیه ۱۰۰هزار لیر است که به ازای هر سهامدار نیز باید ۴۰هزار لیر پرداخت شود . لازم به ذکر است که برای شروع کار فقط دو نفر می توانند به عنوان سهامدار شرکت ثبت نام نمایند .

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به ترکیه را مطالعه نمایید .

 

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت انواع شرکت در کشور ترکیه

در کشور ترکیه چند نوع شرکت وجود دارد که به شرح زیر می باشند .

  • انواع شرکت در ترکیه شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل ۲ سهامدار لازم است . البته شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه می تواند تا ۵۰ سهامدار نیز داشته باشد . برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل ۵۰۰۰ لیره هزینه لازم است . در شرکت های با مسئولیت های محدود تمام تغییرات شرکت باید در دفترخانه رسمی ثبت شود . در شرکت های مسئولیت محدود هر سهامدار به اندازه سهامی که دارد در سود و زیان شرکت سهیم است . اگر شرکت ورشکست شود تمام سرمایه ی سهامداران که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند از بین می رود .

 

 با تحصیل در کشور ترکیه شما می توانید اجازه اقامت در ترکیه را کسب نمایید .

 

  • انواع شرکت در ترکیه شرکت سهامی ( خاص عام )

برای ثبت شرکت سهامی در ترکیه حداقل ۵ شخص حقیقی یا حقوقی لازم است . در شرکت های سهامی همه سهامداران به اندازه سهامی که دارند در سود و زیان شرکت مسئول می باشند . در شرکت های سهامی هر سهامدار می تواند به هر تعداد که می خواهد سهام خریداری نماید . در این نوع شرکت ها باید نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه در جلسات مجمع عمومی شرکت حاضر باشند . شرکت های سهامی در ترکیه دو نوع هستند .  نوع اول شرکت های سهامی خاص هستند که در آن ها نباید تعداد سهامداران بیشتر از ۲۵۰ نفر باشد . نوع دوم شرکت های سهامی  عامی هستند که تعداد سهامداران آن می توانند بیشتر ۲۵۰ نفر هم باشد .

انواع شرکت در ترکیه شرکت تضامنی

ثبت شرکت های تضامنی به این شکل است که دو یا چند نفر با یکدیگر یک شرکت تاسیس می کنند و در آن فعالیت می کنند اگر شرکت زیاد ببیند و دارای قرض باشد اشخاصی که شرکت را تاسیس کرده اند باید قرض های شرکت را پرداخت نمایند و در برابر شرکت مسئول هستند .

 

برای دریافت ویزای کشور ترکیه روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در ترکیه می باشد .

 

  • انواع شرکت در ترکیه شرکت مختلط

در این نوع شرکت ها چند نفر از شرکا ضامن و مسئولیت تمام دارایی و دیون سهم الشرکا می شوند و بقیه شرکای شرکت فقط به اندازه سرمایه خود در شرکت و دیون شرکت مسئول هستند . لازم به ذکر است که اشخاص حقوقی نمی توانند جزء شرکای این نوع شرکت ها باشند .

 

معمولاً افرادی که می خواهند از طریق ثبت شرکت به کشور ترکیه مهاجرت کنند ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست