مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک

کشور ارمنستان ، یک کشور مسیحی کوچک است (اولین کشور در جهان که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت ) و در کوه های آرارات قرار دارد . یکی از راه های مهاجرت به ارمنستان ، مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک می باشد و می توان گفت خرید ملک در ارمنستان یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور تلقی می شود . سیاست دولت این کشور برای خرید ملک در ارمنستان بر این اساس می باشد که تمام متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی بدون محدودیت می توانند در این کشور ملک خریداری کنند . خرید ملک در کشور ارمنستان اخذ اقامت برای افراد خارجی به ۳ صورت زیر امکان پذیر است :

  • مجوز اقامت به مدت یکسال که به صورت یک کارت صادر می شود .
  • مجوز اقامت به مدت ۵ سال که در قالب یک کارت صادر می شود
  • مجوز اقامت ویژه و خاص که به صورت پاسپورت طی مدت ۱۰ سال اعتبار دارد

همچنین به متقاضیان مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک کارت اقامت موقت تعلق می گیرد و آنها می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. در حالی که در روند اقامت دائم و اقامت ۱۰ ساله می توانند علاوه بر همسرو فرزندان زیر ۱۸ سال والدین خود را نیز به همراه داشته باشند. بنابراین افراد جهت خرید ملک در کشور ارمنستان الزامی بر اقامت در این کشور ندارند و متقاضیان خارجی بدون نیاز به اقامت می توانند ۱۰۰ درصد مالکیت اموال خود را در ارمنستان داشته باشند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک

نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران همواره باعث شده که کشور ارمنستان مقصدی برای مهاجران ایرانی به شمار آید. یکی از دلایل سرمایه گذاری در ارمنستان به دلیلی موقعیت مکانی این کشور است و دسترسی به آن برای افرادی که در قاره آسیا هستند امری سهل الوصول می باشد. به طور کلی خرید ملک در ارمنستان می تواند امکان اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را به ارمغان آورد.

مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک
مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک

تمام افراد خارجی  بدون حتی مجوز اقامت در ارمنستان به راحتی می توانند اقدام به خرید ملک در ارمنستان کنند. خرید املاکی با ارزش بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار در ارمنستان امکان پذیر است . تشکل عمده ای از خریداران ملک در ازمنستان، مهاجران آسیایی هستند . متقاضیانی که قصد مهاجرت به ارمنستان را دارند همیشه می توانند با در نظر گرفتن تمام جوانب و شرایط لازم جایگزین بهتری را انتخاب کنند . به عنوان مثال متقاضیان می توانند  با سرمایه گذاری های مناسب در اروپا با ارزش ۵۰ هزار یورو از امتیازات شهروندان اروپایی برخوردار شوند و اقامت خود را در اروپا کسب کنند .

مهاجرت به ارمنستان از طریق خرید ملک مراحل قانونی خرید ملک در ارمنستان

انتقال مالکیت با امضای قرارداد فروش به صورت کتبی و شناسایی اموال و تعیین قیمت خرید انجام می شود که این قرداد توسط دفتر اسناد رسمی بررسی و تایید می گردد. در این راستا خریدار تا ۳۰ روز پس از تایید دفتر اسناد رسمی برای ثبت حق مالکیت با ریجستر و دریافت گواهی مالکیت فرصت خواهد داشت. در صورتی که فرد خریدار در طی ۳۰ روز مالکیت خویش را ثبت نکند ، قرارداد به تصویب نخواهد رسید. معمولا تمام فرآیند خرید ملک در طی ۱ هفته انجام می گیرد و خریداران و فروشندگان می توانند به واسطه وکیل این فرآیند ها را طی کند و الزامی به حضور فیزیکی در ارمنستان جهت تکمیل پروسه نمی باشد.

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست