مهاجرت از طریق ازدواج در کشور گرجستان

ازدواج در میان انواع راه های اقامت قانونی جای دارد و برای افرادی که برای کسب اقامت و تابعیت مضاعف می خواهند از این طریق اقدام نمایند می توان گفت که این راه به عنوان یک راه اقامتی قانونی بازه اقدام را فراهم می آورد . اما همان طور که می دانید سختی پروسه بسیار زیاد خواهد بود و دارای پیچیدگی های خاص به خود می باشد . این مطلب در مورد مهاجرت از طریق ازدواج در کشور گرجستان است .

تابعیت گرجستان به معنای پیوند قانونی یک فرد با گرجستان است. یک شهروند گرجستان نمی تواند به طور همزمان شهروند یک کشور دیگر باشد، به جز موارد استثنایی که در قانون اساسی گرجستان مشخص شده است. شهروندی گرجستان ممکن است در زمان تولد و طبق روند قانونی کسب شود.

هر کشوری قوانین مختص به خود را برای شهروندانی که با فردی از یک کشور دیگر ازدواج می کنند، اعمال می شود. ازدواج یک شهروند گرجستانی با یک فرد خارجی با هدف نهایتاً آوردن آنها به گرجستان برای زندگی صورت می گیرد، که فرآیندی با مراحل مختلف است. دولت گرجستان شرایطی را برای خارجی هایی که در گرجستان ازدواج کرده اند، اعمال می کند.

شما باید به مقامات گرجستان ثابت کنید کنید که در حال حاضر با هیچ کس دیگری ازدواج نکرده اید، یا اینکه قبلاً هرگز ازدواج نکرده اید و یا طلاق شما از همسر قبلی نهایی شده است. علاوه بر این هویت شما باید تایید شود و هرگز در گرجستان پرونده کیفری نداشته باشند. این کار با ارائه اسناد مختلف از جمله گواهی تأیید وضعیت مجردی به دولت گرجستان در این کشور و یا از طریق سفارت گرجستان انجام می شود.

اگر می خواهید با همسر گرجستانی خود در این کشور زندگی کنید، باید یک درخواست حمایت مالی برای دریافت اقامت دائم ارائه بدهید. در صورتی که در حین برنامه ریزی برای ازدواج، می خواهید از گرجستان دیدن کنید، باید همچنین برای دریافت ویزای بازدید کننده نیز درخواست دهید. برای ازدواج با یک شهروند گرجستانی، شما باید به دولت گرجستان اثبات کنید که شما واجد شرایط انجام چنین کاری هستید. این شامل موارد زیر می شود:

  • گواهی اثبات وضعیت مجردی یا عدم تاهل
  • گواهی اثبات شرایط سنی برای ازدواج
  • شناسنامه و سایر مدارک هویتی مربوط به کشور محل تولد

اگر همسر گرجستانی فرزندانی داشته باشد، این امر در روند ارائه درخواست برای ازدواج در گرجستان تاثیر نمی گذارد و همچنین اگر فرد خارجی فرزندانی داشته باشد، این موضوع در روند درخواست برای ازدواج با یک شهروند گرجستانی تأثیری ندارد.

شهروندی گرجستان طبق یک روند ساده برای فردی که با یک شهروند گرجستانی ازدواج کرده است و به مدت ۲ سال قبل از ارسال درخواست به طور قانونی و بدون وقفه در گرجستان اقامت داشته است، صادر می شود. علاوه بر این، فرد مورد نظر ملزم به تسلط به زبان رسمی، تاریخ گرجستان و مبانی قانون اساسی گرجستان است.

در موارد استثنایی اعطای یک تابعیت گرجستان ممکن است به یک شهروند خارجی که سهم مهمی در کمک به گرجستان و مواردی که صدور تابعیت گرجستانی به آن شخص در جهت منافع ملی کشور است، انجام می شود. این شرایط استثنایی در قانون اساسی گرجستان تعیین شده است.

در هنگام صدور شهروندی گرجستان به شخصی که با یک شهروند گرجستانی ازدواج کرده است، کمیسیون این کشور در مسائل مربوط به شهروندی تحت آژانس توسعه خدمات عمومی شرایط موجود در قانون اساسی گرجستان را در مورد او اعمال می کند. در موارد خاص این کمیسیون ممکن است برای شرکت در مصاحبه از شهروند خارجی دعوت به عمل آورد.

مزایای زندگی در گرجستان عبارتند از : گرجستان کشوری مدرن و به سرعت در حال پیشرفت همراه با تاریخ و سنت غنی، طبیعت زیبا، غذاهای عالی است. هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است.

اجازه اقامت در گرجستان به شما امکان اقامت بدون محدودیت در این کشور و حق انجام فعالیت های قانونی مانند تجارت، کار، تحصیل و یا صرفاً زندگی در این کشور را می دهد. دارنده مجوز اقامت می تواند دیگر خارجی ها را به گرجستان دعوت کند که شامل خانواده، اقوام و سایر بستگان می شود. خارجی های مقیم این کشور از حقوق و آزادی های تعیین شده در قانون اساسی این کشور برخوردارند، از جمله حق کار، برخورداری از مراقبت های بهداشتی، امنیت اجتماعی، آموزش و پرورش، حقوق مالکیت و حقوق خصوصی، آزادی بیان، آگاهی، مذهب و اعتقادات شخصی. این افراد ضمن اقامت در گرجستان موظف به خدمت در ارتش نیستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست