مقاطع تحصیلی در یونان

مقاطع تحصیلی در یونان به شرح زیر می باشند .

 

مقاطع تحصیلی در یونان مقطع تحصیلی کارشناسی در کشور یونان

طول دوره کارشناسی در کشور یونان بین ۳ تا ۴ سال می شود . البته دوره های پزشکی ۶ سال زمان می برند . دوره های تحصیل کارشناسی در کشور یونان به زبان یونانی به صورت رایگان ارائه می شوند . همچنین کتاب های درسی در مقطع کارشناسی در کشور یونان در کتابخانه های دانشگاه به صورت رایگان ارائه می شود . دانشجویان حداکثر تا سن ۱۹ سالگی می توانند برای تحصیل کارشناسی در کشور یونان اقدام کنند .

 

مقاطع تحصیلی در یونان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور یونان

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور یونان ۲ سال می شود . در کشور یونان اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان یونانی ارائه می شوند و برخی رشته ها هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند . برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور یونان دانشجویان باید دارای مدرک زبان یونانی یا انگلیسی ( بستگی به زبان تحصیل دانشجو دارد ) باشند . دانشجویانی که بخواهند به زبان یونانی تحصیل نمایند اما مدرک زبان یونانی نداشته باشند ، می توانند در دوره یک ساله آموزش زبان یونانی که دانشگاه های کشور یویانان برگزار می کنند ، شرکت کنند و مدرک زبان خود را دریافت نمایند .

 

مقاطع تحصیلی در یونان – مقطع تحصیلی  دکتری در کشور یونان

طول دوره دکتری در کشور یونان ۳ سال می شود . در طول دوره تحصیل دکتری در کشور یونان دانشجویان باید روی پایان نامه خود کار کنند و در پایان دوره تحصیلی پایان نامه خود را ارائه دهند و از آن دفاع نمایند . برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور یونان دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل ۷/۵ از ۱۰ نمره باشند . دانشجویان تا زمانی که در حال تحصیل در دانشگاه های کشور یونان هستند دارای بیمه درمانی هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست