مقاطع تحصیلی در گرجستان

مقاطع تحصیلی در گرجستان به شرح زیر می باشند .

 

مقاطع تحصیلی در گرجستان مقطع تحصیلی کارشناسی در کشور گرجستان

مدت زمان لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور گرجستان ۴ سال است . معمولا اکثر رشته ها در مقطع لیسانس در کشور گرجستان به زبان گرجی و بعضی از رشته ها به زبان روسی ارائه می شوند . همچنین تعداد کمی از رشته های مقطع کارشناسی در کشور گرجستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند . دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور گرجستان باید مدرک زبان مرتبط با زبان تحصیل خود را ارائه دهند .  هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور گرجستان تقریباً ۳۰۰۰ یورو می شود .

 

مقاطع تحصیلی در گرجستان – مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور گرجستان

مدت زمان لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور گرجستان حدوداً ۲ سال است . تعداد زیادی از رشته ها در مقطع فوق لیسانس در کشور گرجستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند . برای تحصیل کارشناسی ارشد در کشور گرجستان دانشجویان باید حداقل مدرک زبان آیلتس ۵٫۵ یا تافل ۸۰ داشته باشند . همچنین افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و مدرک زبان ندارند باید در آزمون زبان در ابتدای ورود به دانشگاه شرکت نمایند که سطح زبان آنان مشخص شود . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور گرجستان تقریباً بین ۳۰۰۰ یورو تا ۴۰۰۰ یورو می شود .

 

مقاطع تحصیلی در گرجستان – مقطع تحصیلی دکتری در کشور گرجستان

مدت زمان لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور گرجستان بین ۳ تا ۵ سال است . در کشور گرجستان امکان تحصیل به چهار زبان انگلیسی ، آلمانی ، فرانسوی و روسی برای بیشتر رشته ها در مقطع دکتری وجود دارد . برای تحصیل در مقطع دکترا داوطلبان باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت نمایند . البته دانشجویانی که مدرک آیلتس ۶ و یا تافل ۹۰ برای زبان انگلیسی و مدارک معادل این مدارک برای سایر زبان ها داشته باشند ، دیگر نیازی نیست که در آزمون تعیین سطح زبان شرکت نمایند . هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کشور گرجستان تقریباً بین ۴۰۰۰ یورو تا ۵۰۰۰ یورو می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست