مزایای تحصیل در ارمنستان

کشور ارمنستان یکی از همسایه های  شمالی کشور ایران است و فاصله آن با کشور ایران کم می باشد که باعث می شود کشور ارمنستان ایده آلی برای تحصیل در آن باشد . پایتخت کشور ارمنستان شهر ایروان بوده و به طور میانگین حدود ۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور در مقاطع مختلف دانشگاهی در حال تحصیل هستند . کشور ارمنستان دارای دانشگاه های بسیاری می باشد که متاسفانه تمامی این دانشگاه ها دارای اعتبار علمی بالا نیستند و حتما قبل از انتخاب دانشگاه باید دقت شود تا در وزارت علوم ایران دارای اعتبار بوده و مورد قبول در ایران می باشند و همچنین کیفیت زندگی و سطح زندگی در ارمنستان نسبت به سایر کشورها پایین بوده که می تواند از معایب تحصیل در ارمنستان باشد . هزینه زندگی در ارمنستان پایین است که از مزایای تحصیل در ارمنستان محسوب می شود البته نسبت به کیفیت دانشگاه ها هزینه تحصیلی در این کشور همخوانی نداشته و به نسبت بالا است .

هزینه زندگی در ارمنستان حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل اجاره خانه یا خوابگاه و خرج های دیگر می باشد .هزینه تحصیل در دانشگاه های ارمنستان سالانه حدود ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار بوده که بسته به رشته انتخابی برای تحصیل متفاوت خواهد بود . زبان تدریس تمامی دانشگاه های ارمنستان ، انگلیسی نمی باشد به خصوص مقاطع کارشناسی که باید دانشجو زبان ارمنی را فرا بگیرد که می تواند از معایب تحصیل در ارمنستان باشد و برای فراگیری زبان ارمنی دوره ای ۶ ماهه در نظر گرفته شده است که دانشجوی خارجی باید آن را بگذراند . دانشگاه هایی نیز که به زبان انگلیسی برگزار می کنند باید مدرک معتبر انگلیسی مانند تافل و آیلتس ارائه شود .

مزایای تحصیل در ارمنستان
مزایای تحصیل در ارمنستان

کشور ارمنستان بهترین مکان برای ادامه تحصیل در مقاطع کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی که بدون کنکور و پیش دانشگاهی و بدون نیاز به مدرک زبان می ‌باشد. مزایای تحصیل در ارمنستان به شرح زیر می باشد :

  • پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ارمنستان
  • تایید مدارک توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
  • امنیت بالای اجتماعی در کشور ارمنستان
  • نزدیکی فرهنگی ارمنی با ایران
  • برخورداری دانشگاهها از استانداردهای جهانی در کشور ارمنستان
  • نزدیکی و امکان سفر زمینی به ایروان (هر روز یک تا ۲ اتوبوس از تهران به ایروان در رفت و آمدند.(
  • قابل انتقال از کشور ارمنستان به ایران
  • بدون کنکور و پیش دانشگاهی
  • دوره آمادگی یک ساله زبان در ارمنستان به عنوان پیش دانشگاهی پذیرفته می شود. ( در این دوره، زبان انگلیسی ، ارمنی ، ریاضیات و فیزیک تدریس می شود. در صورتی که از هر کشوری مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید نیازی به گذراندن این دوره نمی باشد (

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست