مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان

کشور ارمنستان یکی از همسایه های شمالی ایران است که تحصیل در ارمنستان با توجه به نزدیکی به ایران و وجود دانشگاه خوبی همچون دانشگاه دولتی ایروان اخیرا مورد توجه برخی از متقاضیان قرار گرفته است. در کشور ارمنستان رشته‌های تحصیلی زیادی در زیر گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم مهندسی، علوم پایه و هنر تدریس می‌شوند. همچنین دانشگاه های مختلف به زبان های مختلف تدریس می‌نمایند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه آمریکایی، آکادمی علوم ارمنستان، آکادمی اروپایی، به زبان انگلیسی و دانشگاه فرانسوی به زبان فرانسه، دانشگاه روسیه به زبان روسی و دانشگاه دولتی ایروان به زبان ارمنی جذب دانشجو و تدریس می‌کنند. ارزان بودن هزینه های زندگی همچنین شهریه پایین دانشگاه ها برای دانشجویان و خانواده های آنان بسیار مهم است. بعلاوه اقتصاد کشور دارای ثبات بوده و در سه سال گذشته نرخ تورمی حدود ۴ درصد در سال داشته است. نزدیکی به ایران، هزینه رفت و آمد ارزان به ایران، نزدیکی فرهنگ خانواده های ارمنی به ایرانیان و نبود بحران های اجتماعی مانند اعتیاد و درگیری و نزاع و وجود امنیت اجتماعی بسیار بالا مزایایی هستند که باعث می‌شوند بسیاری دانشجویان و خانواده های آنان جذب این کشور گردند. اگر قصد سفر به کشور استرالیا رادارید موسسه آتیه آفرینان ایرانیان دراین  مقاله  به بررسی  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می پردازد  . پس با ما همراه باشید .

ارمنستان از معدود کشورهای جهان است که دارندگان گذرنامه ایرانی بدون داشتن دغدغه ویزا می توانند به آنجا سفر کنند. ویزای ارمنستان برای ایرانی ها در مرزهای زمینی این کشور و در فرودگاه صادر می شود. ویزای ارمنستان، برای شهروندان ایرانی در مرزهای زمینی و هوایی بسادگی صادر می شود و اغلب مسافران هنگام ورود به ارمنستان و در لب مرز یا در فرودگاه درخواست ویزا می نمایند.

اگر به قصد گردشگری، کارآفرینی، تجارت، تحصیل ، دیدار بستگان یا دوستان، درمان یا به هر دلیل دیگری می خواهید از ارمنستان بازدید کنید، باید ویزای دیداری Visitor visa درخواست کنید.

اگرقصد دارید  به عنوان دانشجو به ارمنستان سفر کنید اصلا  نگران اخذ اقامت نباشید چون بدون مشکل با اقامت شما (برای طول مدت تحصیل) موافقت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کشور ارمنستان

  1.   اصل گذرنامه
  2. فرم ویزای تکمیل شده (فرم خام توسط سفارت تحویل شما میگردد)
  3.   یک قطعه عکس ۳*۴ رنگی زمینه سفید
  4.  یک نسخه کپی از صفحه اصلی گذرنامه

توجه: ویزای صادر شده بعد از سه روز کاری تحویل شما می گردد.
لازم به ذکر است که معمولا در ایام عادی (به غیر از اسفند ماه) سفارت ارمنستان خلوت بوده و تحویل و دریافت مدارک در سریعترین زمان ممکن انجام میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست