شرایط کار و بیمه در قبرس(cyprus)

شرایط کار و بیمه در قبرس-درباره قبرس شمالی

قبرس شمالی (به زبان ترکی: Kuzey Kıbrıs) ، رسما جمهوری ترکیه قبرس شمالی (TRNC ؛ ترکی: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) ، یک کشور است که بخش شمال شرقی جزیره قبرس را تشکیل می دهد. قبرس شمالی که تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است ، توسط جامعه بین المللی به عنوان بخشی از جمهوری قبرس شناخته می شود.

قبرس شمالی از نوک شبه جزیره کارپس در شمال شرقی تا خلیج مورفو ، کیپ کورماکیت و غربی ترین نقطه آن ، تعطیلات کوکینا در غرب امتداد دارد. جنوبی ترین نقطه آن روستای لوروجینا است. یک منطقه بافر تحت کنترل سازمان ملل بین قبرس شمالی و بقیه جزیره امتداد دارد و نیکوزیا ، بزرگترین شهر و پایتخت این دو طرف را تقسیم می کند.

کودتای در سال ۱۹۷۴ ، به عنوان بخشی از تلاش برای الحاق این جزیره به یونان ، باعث حمله ترکیه به قبرس شد. این امر منجر به بیرون کشیدن بخش اعظم جمعیت قبرس یونان از شمال ، پرواز قبرس های ترک از جنوب و پارتیشن بندی جزیره و منجر به اعلام یکجانبه استقلال توسط شمال در سال ۱۹۸۳ شد. به دلیل عدم شناختش ، قبرس شمالی برای حمایت اقتصادی ، سیاسی و نظامی به شدت به ترکیه وابسته است.

تلاش برای رسیدن به راه حل برای حل اختلاف قبرس ناموفق بوده است. ارتش ترکیه نیرو بزرگی را در قبرس شمالی حفظ می کند. در حالی که حضور آن توسط دولت TRNC پشتیبانی و تأیید شده است ، جمهوری قبرس ، اتحادیه اروپا به طور کلی ، و جامعه بین المللی آن را یک نیروی اشغالگر می داند و حضور آن در چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد محکوم شده است.

قبرس شمالی یک جمهوری نیمه ریاست جمهوری ، دموکراتیک است و میراث فرهنگی دارد که دارای تأثیرات مختلف و اقتصادی است که تحت سلطه بخش خدمات است. این اقتصاد از دهه ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ شاهد رشد بوده است که سرانه GNP بیش از سه برابر شدن در دهه ۲۰۰۰ است ، اما به دلیل بسته شدن رسمی بنادر در قبرس شمالی توسط جمهوری قبرس توسط یک تحریم بین المللی بازگردانده می شود. زبان رسمی ترکی است و با لهجه محلی مشخصی صحبت می شود. اکثریت قریب به اتفاق جمعیت را مسلمانان اهل سنت تشکیل می دهند ، در حالی که نگرش مذهبی عمدتاً معتدل و سکولار است. قبرس شمالی ناظر OIC و ECO است و دارای وضعیت ناظر در PACE تحت عنوان “جامعه قبرس ترکیه” است.

شرایط کار و بیمه در قبرس-طرح بیمه اجتماعی قبرس

اگر قبلاً شغلی در قبرس دارید.

اگر قبلاً در قبرس کار می کنید ، باید بدانید که فقط یک طرح بیمه اجتماعی (SIS) وجود دارد که کلیه افراد شاغل و خودکار را در بر می گیرد.

مقدار سهم شما برای پرداخت به میزان درآمد و همینطور به اینکه برای خود و برای دیگران کار کنند بستگی دارد.

کمکهای شما به صندوق بیمه اجتماعی:

در صورتی که برای شخصی کار کنید ، “فرد شاغل” هستید. شخصی که در آن کار می کنید “کارفرمای” شما است و وی مسئول ثبت نام شما تحت SIS است. کارفرمای شما ۸،۶٪ دستمزد ناخالص شما را می گیرد و آن را به صندوق بیمه اجتماعی پرداخت می کند. در آغاز هر سال مشارکت ، بیانیه ای را از خدمات بیمه اجتماعی دریافت خواهید کرد که نشان دهنده کل درآمد و کمک های شما برای سال سهم قبلی است.

نرخ سهم شما ۹٫۱۷٪ در مورد دستمزد شما است و به سهم پرداخت شده توسط کارفرمای شما ، خود و دولت به ترتیب ۸،۶٪ ، ۸،۶٪ و ۳،۴٪ تقسیم می شود.

در صورتی که برای خودتان کار کنید ، “شخص خود اشتغالی” هستید و وظیفه دارید که خود را در SIS ثبت کنید و هر سه ماه مستقیماً به ما کمک کنید.

نرخ سهم شما ۹٫۱۶٪ از درآمد ذهنی شما است. از ۹٫۱۶٪ ، ۶٫۱۲٪ توسط شما و ۳،۴٪ توسط دولت پرداخت می شود. همچنین باید ۲٪ اضافی را به صندوق انسجام اجتماعی بپردازید.

علاوه بر این ، باید توجه داشته باشید که بیمه داوطلبانه به اشخاصی که مایل به ادامه بیمه پس از یک دوره بیمه اجباری یا افرادی که در یک کشور ثالث در خدمت کارفرمایان قبرس کار می کنند مجاز است. برای مشارکت کنندگان داوطلبانه ، سهم ۱۴٫۸٪ مبلغ سود اعلام شده است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست