شرایط ویزای همراه یونان

کشور یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که افراد بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی اقامت در یونان هستند . اغلب افرادی که قصد مهاجرت به یونان را دارند همسر و فرزندان خود را به عنوان وارد این کشور اروپایی می کنند . سفر همراهان به کشور یونان مستلزم اخذ ویزای همراه یونان است که دارای شرایط خاصی بوده و متاقضیان باید نسب به آن توجه ویژه ای داشته باشند که قرار است در این مقاله به بررسی شرایط ویزای همراه یونان بپردازیم .

شرایط ویزای همراه یونان شرایط خذ ویزای همراه یونان از طریق پناهندگی

پناهندگی به ‌عنوان یکی از روش‌های مهاجرتی است که متقاضیان اصلی درصرت اخذ اقامت یونان از این طریق می توانند درخواست همراهی اعضای خانواده خود را داشته باشند. اخذ اقامت یونان از طریق پناهندگی باعث می ‌شود تا افراد خانواده متقاضی در کمترین زمان از کشور غیر اروپایی وارد یونان شوند. اخذ ویزای همراه یونان دارای شرایط ویژه ‌ای می باشد که متقاضیان و اعضای خانواده وی باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

یکی از شرایط ویزای همراه کشور یونان این است که مدت اعتبار مجوز اقامت افراد خانواده فرد متقاضی در یونان بیشتر از ۳ ماه می باشد . درصورتی که متقاضی اصلی پناهندگی جزئی دریافت کرده باشد این امکان را ندارد که سایر اعضای خانواده خود را نیز به کشور یونان وارد کند. تنها متقاضیانی که دارای پناهندگی کامل می باشند می ‌توانند اقدامات لازم را در خصوص اخذ ویزای همراه یونان از طریق پناهندگی انجام دهند.

افرادی که سن آن‌ ها ۱۸ سال و یا بیشتر از آن می باشد می ‌توانند تقاضای صدور ویزای همراه برای همسر و یا شریک زندگی خود، فرزندانی که سن آن ‌ها کمتر از ۱۸ سال است و یا برادر و خواهری که کمتر از ۱۸ سال سن دارند مطرح کنند. اگر فرد متقاضی اخذ ویزای همراه کشور یونان دارای سنی کمتر از ۱۸ سال باشد این امکان بررای او فراهم است که درخواست پناهندگی را برای والدین خود مطرح کند. در این صورت مسئولین مربوطه دولت یونان می ‌توانند والدین متقاضی را نیز در لیست اعضای خانواده قرار دهند.

متقاضیان اخذ ویزای همراه یونان باید مدارکی را به آفسر پرونده ارجاع دهد که موجب بررسی دقیق پرونده شده و فرد می تواند در مدت زمان کوتاه‌ تری اقامت و ویزای همراه یونان را دریافت کند. مدارک درخواست شده به شرح زیر می باشد :

  • عکس ‌های گذرنامه که برای هر یک از اعضا به‌ صورت جداگانه در پرونده قرار داده شده است
  •  مدارک شناسایی مربوط به کشور مبدا که هویت فرد و اعضای خانواده وی را تائید می‌کند( این مدارک باید به صورت رسمی به زبان یونانی ترجمه شده باشد و یک مقام یونانی و یا وکیل آن‌ها را تائید و مهر کرده باشد)
  • ارائه کپی رسمی از گذرنامه و سایر مدارک مسافرتی فرد متقاضی اخذ ویزای همراه یونان
  •  ارائه گواهی پزشکی درخصوص فرد متقاضی و همراهان او که توسط پزشکی معتبر در کشور مبدا صادر شده و یکی از مقامات پزشکی دولت کشور یونان آن را تائید کرده است. مدرک ارائه شده باید نشان دهد که فرد متقاضی و اعضای خانواده و همراهان وی هیچ‌ گونه بیماری مسری نداشته و تهدیدی برای سلامت عمومی یونان به شمار نمی ‌روند.

زمانی که متقاضیان اخذ ویزای همراه یونان به این کشور وارد شوند وزارت امورخارجه کشور یونان اقدام به برگزاری جلسه مصاحبه ‌ای با این افراد خواهد کرد. متقاضیانی که قصد اخذ ویزای همراه یونان را دارند یک ماه پس از ورود به این کشور باید نسبت به دریافت اجازه اقامت خود اقدام کنند.

شرایط ویزای همراه یونان
شرایط ویزای همراه یونان

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای همراه یونان را دارند درصورتی که تابعیت کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را داشته باشند باید به سفارت یونان و یا کنسولگری این کشور مراجعه کرده و درخواست صدور ویزای همراه یونان را مطرح کنند. صدور ویزای همراه یونان توسط کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می باشد تنها ۱۵روز طول خواهد کشید . البته در برخی موارد این احتمال نیز وجود دارد که اخذ ویزای همراه کشور یونان با کمی تاخیر مواجه شود. در این صورت مقامات مربوطه باید درخصوص تصمیمی که اتخاذ کرده ‌اند توضیحات لازم را بدهند.

کشورهایی مانند قبرس، کرواسی، ایرلند، رومانی، بریتانیا و بلغارستان درخصوص صدور ویزای همراه کشور یونان عملکرد سریعی داشته و در کوتاه ‌ترین زمان اقدام به صدور ویزای همراه می‌کنند. متقاضیان اخذ ویزای همراه یونان باید توجه داشته باشند که مدارک تعیین شده از سوی کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود و متقاضیان باید نسبت به کشوری که اقامت دارند درخواست خود را مطرح کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. همچنین باید توجه داشته باشند درصورتی که فرد تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشد می ‌تواند همراهان خود را بدون نیاز به ویزا وارد کشور یونان کند. ولی این مسئله برای افرادی که تابعیت کشورهای دیگری را دارند متفاوت بوده و ملزم به دریافت ویزای همراه هستند تا اجازه ورود به کشور یونان برای آن ‌ها صادر شود.

شرایط ویزای همراه یونان – شرایط اخذ ویزای همراه یونان از طریق تحصیل

افرادی که قصد تحصیل در یونان را دارند می‌توانند نسبت به دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده خود نیز اقدام کنند. البته متقاضیان اخذ ویزای همراه یونان از طریق تحصیل باید توجه کنند درصورتی که بخواهند همسر و فرزندان خود را وارد این کشور اروپایی کنند باید از نظر مالی مشکلی نداشته باشند. همراهان فرد متقاضی اصلی درصورتی که بتوانند ویزای همراه یونان را دریافت کنند این امکان برای آن‌ ها فراهم خواهد بود که از طریق ثبت شرکت در یونان به کار اشتغال داشته باشند. متقاضیانی که قصد دارند ویزای همراه کشور یونان را دریافت کنند باید تمکن مالی نیز داشته باشند و در این صورت فرد متقاضی باید درآمد غیرفعالی به مبلغ ۳۵۰۰ یورو در طول ماه داشته باشد.

درصورت داشتن درآمد غیرفعال ماهیانه فرد متقاضی می ‌تواند اقامت یونان را به مدت ۲ سال برای خود و همراهان دریافت کند. اخذ ویزای همراه کشور یونان به همراهان فرد متقاضی اصلی این امکان را می‌ دهد که با ثبت شرکت در یونان اقدام به تجارت با دیگر کشورهای اروپایی کنند. افرادی که ویزای همراه یونان را دریافت کرده باشند می ‌توانند مانند متقاضیان اصلی از مزایای اقامت در یونان بهره ‌مند شده و درصورت تمایل در این کشور اروپایی به تحصیل نیز اشتغال داشته باشند.

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست