شرایط ویزای همراه قبرس

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های قبرس را دارند تمایل دارند که ویزای همراه قبرس را برای اعضای خانواده خود دریافت کنند ، به خصوص دانشجویان متاهل تمایل بیشتری برای دریافت ویزای همراه قبرس را دارند . همسر و فرزندانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند می توانند به عنوان همراه ، ویزای همراه کشور قبرس را دریافت کنند و وارد این کشور شوند . در این مقاله قصد داریم شرایط ویزای همراه قبرس را مورد بررسی قرار دهیم .

بر اساس قوانینی که در کشور قبرس وجود دارد همراهان افرادی که قصد تحصیل در قبرس را دارند قادر به دریافت ویزای همراه نبوده و نمی­توانند در مدت تحصیل متقاضی در دانشگاه­های قبرس به همراه او در این کشور اقامت داشته باشند. در حقیقت کشور قبرس قانونی را در خصوص صدور ویزای همراه برای دانشجویان متقاضی تحصیل در قبرس تعیین نکرده است. اگر  اعضای خانواده فرد دانشجو تمایل داشته باشند در طول دوران تحصیل دانشجوی متقاضی در کشور قبرس حضور داشته باشند تنها می­توانند ویزای توریستی قبرس را دریافت کنند. البته والدین دانشجوی متقاضی باید توجه داشته باشند که این نوع ویزای قبرس کوتاه­ مدت بوده و نمی­توانند آن را تمدید کنند. این احتمال وجود دارد که در صورت درخواست برای بار اول این نوع ویزا به مدت ۳ ماه صادر گردد ولی برای درخواست ­های بعدی احتمال دارد که مدت زمان بیشتری به­ عنوان اعتبار برای آن در نظر گرفته شود .

متقاضیان اخذ ویزای همراه کشور قبرس باید در نظر داشته باشند که دریافت پذیرش معمولا برای خانواده دانشجویان متأهل در خصوص دوره ­های آموزش زبان صورت می­گیرد و در مدت اقامت خود در کشور قبرس می­ توانند نسبت به زبان انگلیسی نیز تسلط بالایی داشته باشند. یکی از امکاناتی که کشور قبرس در خصوص دریافت ویزای همراه قبرس در نظر گرفته امکان تحصیل در دوره­های آموزش زبان برای اعضای خانواده دانشجویان متقاضی می باشد .

شرایط ویزای همراه قبرس
شرایط ویزای همراه قبرس

اعضای خانواده و همراهان دانشجویان متقاضی برای تحصیل در دوره ­های زبان انگلیسی در قبرس با هر سنی می ­توانند آموزش­های لازم را دریافت کنند. متقاضیان می ­توانند به مدت ۲ هفته تا ۱ سال در دوره ­های زبان انگلیسی ثبت ­نام کرده و در آزمون آیلتس که توسط کالج ­های بین ­المللی برگزار می ­شود شرکت کنند . افرادی که متقاضی اخذ ویزای همراه کشور قبرس هستند باید این نکته را در نظر داشته باشند اگر از طریق اخذ ویزای توریستی وارد کشور قبرس شده باشند امکان بهره­ مندی از بیمه درمانی را نخواهند داشت. از دیگر نکاتی که این افراد باید در نظر داشته باشند این است که قوانین اقامتی که در خصوص دانشجویان و یا افرادی که در کشور قبرس اقامت دارند در خصوص این افراد در نظر گرفته نخواهد شد.

افرادی که تمایل به اخذ ویزای همراه کشور قبرس دارند اگر فرد اصلی اقامت قبرس را از طریق سرمایه­گذاری و یا ثبت شرکت در قبرس دریافت کرده باشند می­ توانند ویزای همراه کشور قبرس را نیز دریافت کنند. بنابراین دانشجویان متقاضی تحصیل در قبرس نمی ­توانند ویزای همراه کشور قبرس را برای همسر و فرزندان و اعضای خانواده وابسته خود دریافت کنند.

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست