شرایط ویزای همراه ترکیه

کشور ترکیه ، کشوری ارواسیایی به پایتختی شهر آنکارا توانسته است توجه زیادی از افراد متقاضی در خصوص مهاجرت به خود اختصاص داده است و یکی از دلایلی که توانسته در این زمینه فکر متقاضی را به این سمت سوق دهد ، نزدیکی هزینه های زندگی در قیاس با ایران و همچنین نزدیکی فاصله مسافتی می باشد . یکی از نکاتی که در خصوص مهاجرت به ترکیه ممکن است ذهن افراد متقاضی را به خود جذب کند ، اخذ ویزای همراه ترکیه می باشد . از این رو در این مقاله به سراغ موضوع شرایط ویزای همراه ترکیه می رویم .

ویزای همراه ترکیه ، ویزایی است که به آن دسته از افرادی که حداقل یکی از اعضای خانواده‌اش دارای کارت آبی کشور ترکیه بوده و به این کشور مهاجرت کرده است .کارت آبی کشور ترکیه، به متقاضیان بین المللی داده می‌ شود که حداقل به میزان یک سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشند و مدت زمان اجازه اقامت خانوادگی تحت هیچ شرایطی بیش از مدت مجوز اقامت اسپانسر نخواهد بود که این مجوز اقامت خانوادگی برای مدت حداکثر ۳ سال در یک زمان معتبر خواهد بود. افرادی که توانایی اخذ چنین ویزایی را دارند شامل: شریک زندگی، فرزندان خارجی یا فرزندان خارجی از همسر خارجی، فرزندان خارجی وابسته یا فرزندان خارجی وابسته به همسرشان می باشند. هزینه ویزای همراه کشور ترکیه کاملا به ملیت بستگی داشته و حتی بعضی از ملیت ها در این خصوص کاملا از پرداخت هزینه معاف هستند. به طور کلی اگر همراه، همسر شهروندان ترکیه باشد، پرداخت مبلغ کفایت می نماید و کودکان نیز معمولا ۵۰ درصد از هزینه اقامت دائم را باید متقبل شوند.

از جمله شرایط اخذ ویزای همراه کشور ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • فردی که در ترکیه حضور دارد باید حداقل ۱ سال در ترکیه حضور داشته باشد.
 • حداقل درآمد ماهانه حداقل یک سوم دستمزد برای هر عضو خانواده می باشد .
 • ارائه مدارک در طول ۵ سال قبل از درخواست با یک گواهینامه نیز از دیگر شرایط ویزای همراه ترکیه است .
 • فردی که در کشور ترکیه حضور دارد باید بتواند یک بیمه بهداشتی مناسب و معتبر را برای فردی که می خواهد به واسطه ویزای همراه ترکیه به در این کشور حضور داشته باشد را در نظر گیرد.
 • فردی که در کشور ترکیه حضور دارد باید بتواند حمایت مالی لازمه را از افراد خانواده و فردی که می خواهد به وسیله ویزای همراه ترکیه در این کشور حضور داشته باشد ، به عمل بیاورد.
 • فردی که می خواهد درخواست ویزای همراه کشور ترکیه را بدهد اگر کودک فردی است که در ترکیه حضور دارد باید سنی بالای ۶ سال و کمتر از ۱۸ سال داشته باشد.
شرایط ویزای همراه ترکیه
شرایط ویزای همراه ترکیه

شرایط ویزای همراه ترکیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه کشور ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه کشور ترکیه عبارتند از :

 • ارائه اصل سند هویتی
 • ارائه کپی از سند هویتی
 • برخورداری از درآمد کافی و مداوم
 • برخورداری از بیمه درمانی معتبر برای تمام اعضای خانواده
 • ارائه شماره مالیاتی
 • بررسی مدارک قضایی در دادگاه های استان ترکیه و یا پورتال الکترونیکی
 • همراهی حامی مالی و حضور در کنار متقاضی

شرایط ویزای همراه ترکیه نکات مهم در خصوص اخذ ویزای همراه ترکیه

از جمله نکاتی که در خصوص ویزای همراه کشور ترکیه باید دانست این است که در مورد ازدواج با چندین زوج، فقط امکان صدور مجوز اقامت خانوادگی برای یکی از همسران میسر خواهد بود ولی امکان صدور اجازه اقامت خانوادگی به فرزندان خارجی از همسران دیگر وجود دارد. در خصوص مجوز اقامت خانوادگی صادر شده برای کودکان، در صورت رضایت پدر یا مادر ساکن در خارج از کشور، بررسی های لازمه انجام می شود . از جمله مزایای اخذ ویزای همراه ترکیه، می‌توان به حق تحصیل در موسسات آموزش ابتدایی و متوسطه را تا سن ۱۸ سالگی بدون دریافت مجوز تحصیلی دانشجویی اشاره کرد.

 

گروه آیته آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست