سرمایه گذاری در کشور گرجستان

قبل از اینکه اقدم به سرمایه گذاری در کشور گرجستان کنید ابتدا فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان را شناسایی کنید.

  • کشور گرجستان حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد و کشوری بسیار کوچک است از این رو انتظاری که از بازدهی یک تجارت در کشوری پرجمعیت را دارید از این کشور نداشته باشید.
  • در کشور گرجستان حدود ۳۰درصد مردم زیر خط فقر زندگی می کنند پس مردم این کشور قدرت خرید بسیار پایینی دارند.

با توجه به موارد ذکر شده می توان به این نتیجه رسید که هر نوع سرمایه گذاری در گرجستان نتیجه بخش نخواهد بود. کسب و کارهای بزرگ نیز ممکن است با چالش های زیادی رو به رو شوند.

سرمایه گذاری در گرجستان- مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

از حمله مزایای سرمایه گذاری در گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- قوانین راحت سرمایه گذاری در گرجستان

۲- حق مالکیت صد در صد اتباع خارجی

۳- عضو سازمان تجارت جهانی

۴- تجارت آزاد با کشورهای مشترک المنافع و ترکیه

۵- مالیات ارزش افزوده از صادرات ندارد

۶- تعرفه گمرکی بر روی صادرات و صادرات مجدد ندارد

۷- ثبت شرکت در ۱ روز

۸- سیستم نوین گمرکی

سرمایه گذاری در گرجستان- فرصت های سرمایه گذاری در کشور گرجستان

از فرصت های سرمایه گذاری در کشور گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- صنعت کشاورزی و دامپروری: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری با توجه به اقلیم و آب و هوای کشور گرجستان در صورت داشتن تجربه و سرمایه مطلوب به نظر می رسد.اگر چه جمعیت کم گرجستان بسیار اهمیت دارد اما اگر توانایی تولید بیشتر و صادر کردن به کشورهای دیگر را دارید می توانید تولیدات خود در این بخش را به سرعت به سرمایه تبدیل کنید

یکی از مشکلات مهمی که در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان با آن مواجه می شوید نفروختن زمین با کاربری کشاورزی به اتباع خارجی است. این قانون چند سالی است که در این کشور به اجرا در آمده و به صنعت سرمایه گذاری در گرجستان تلمات جبران ناپذیری وارد کرده.

از جمله دلایل سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری در گرجستان به شرح زیر است:

  • ارزان بودن نیروی کار
  • بارندگی یکنواخت در طول سال
  • منابع آب زیاد
  • ماشین آلات کشاورزی و دامپروری ارزان
  • علوفه دامی رایگان

۲- صنعت ساخت و ساز: این صنعت در گرجستان به عنوان یکی از سرمایه گذاری های خوب به شمار می آید. میزان بازگشت سود در این صنعت به حدود  نصف سرمایه است. ساخت و ساز در کشور گرجستان با هر سه کاربری، مسکونی، تجاری و اداری سود خوبی به همراه دارد اما باید در نظر داشت که کاربری مسکونی طرفداران بیشتری دارد. حدود ۳ سالی هست که قانون دریافت اقامت از طریق خرید ملک در این کشور اجرا می شود پس مشتریانی هستند که در پی خرید ملک و دریافت اقامت در این کشور می باشند.

۳- صنعت بسته بندی: پیرو نیاز فراوان کشور گرجستان به صنایع بسته بندی می توانید با در دست داشتن سرمایه و تجربه کافی در این زمینه موفقیت های چشمگیری داشته باشید. البته باید در نظر داشت که صنعت بسته بندی فقط شامل داخل کشور نمی باشد بلکه صادرات آن نیز سهم قابل توجهی دارد.

۴- صنعت انرژی: سرمایه گذاری در صنایع تولید برق از  انرژی تجدیدپذیر مثل انرژی خورشیدی، آب، باد، جزر و مد، زمین گرما و زیست توده با توجه به نیاز اساسی کشور گرجستان به انرژی برق یک سرمایه گذاری بدون ریسک است. انرژی برق تولید شده به این روش از طریق دولت یا شرکت های خصوصی خریداری گردیده یا برای صادرات به کشورهای همجوار استفاده می شود.

۵- صنعت گردشگری: چنانچه با سرمایه و مدیریت کافی اقدام به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری در گرجستان کنید سود بالایی نصیبتان خواهد شد چرا که این صنعت در حال حاضر از نرخ رشد بالایی برخوردار است. در سال ۲۰۱۷ در حدود ۸ میلیون نفر از کشور گرجستان بازدید کرده اند که این رقم رشد ۱ میلیون نفری نسبت به سال گذشته دارد.

سرمایه گذاری در این صنعت شامل احداث رستوران، احداث هتل، کافی شاپ، ترانسفر توریست و … می باشد که در این میان احداث هتل با توجه به نرخ رشد در صنعت گردشگری از سود بهتری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست