زبان رسمی کشور یونان(Greece)

زبان رسمی کشور یونان – درباره کشور یونان

کشور یونان از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با کشور ترکیه دارای مرز مشترک زمینی میباشند.  کشور یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. استاتر، یک سکه باستانی مورد استفاده در مناطق مختلف یونان است . کشور یونان یکی از اعضای اتحادیه‌ی اروپا است.  پول رایج  این کشور یورو میباشد. درحال حاضر یکی از منابع اقتصادی کشور یونان محسوب مشود. تمدن و فرهنگ کشور یونان یکی از کهن ترین فرهنگ هایی است که حیات بشر را به خود جذب کرده است . دستاورد های فرهنگی کشور یونان در دوران  باستان قدیم برای هزاران سال جهان را تحت تأثیر قرار داده است. دانشمندان یونانی اکتشاف هایی در امور طبیعی انجام داده اند. فیثاغورث، فیلسوف و ریاضی دان یونانی، رابطه بین ضلعهای مثلث قائم الزوایه را کشف کرده است. فیلسوف یونانی، آناکسیمنس اهل سیلتوس او نتیجه گرفته است که هوا مهم‌ترین ماده جهان است. ستاره شناس یونانی، آناکساغورس، این موضوع را کشف کرد که نور ماه انعکاس نور خورشید است. افلاطون، فیلسوف یونانی، نخستین دانشگاه ، «آکادمی»، را درکشور یونان تاسیس کرده است  و به تدریس فلسفه دراین دانشگاه پرداخته است. در شهر اسکندریه که با کمک  یونانیان در مصر بنا شده است ، پزشکی به نام هیرو فیلوس به منظور بررسی دستگاه عصبی و اجزای بدن انسان، به تشریح اجساد پرداخته است .

زبان رسمی کشور یونان – زبان کشور یونان

زبان یونانی به‌ علت برخورداری از ادبیات غنی طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از مردم جهان تمایل دارندکه  آثار ارزشمند ، سوفکلس .هومر وآیسخولوس (آشیل) را به زبانی که این ادبیات در آن پدید آمده است ، مطالعه کنند. از گنجینهٔ لغات کشور یونان زبان برای واژه‌سازی علمی و فلسفی نیزاستفاده می‌کنند. زبان رسمی کشور یونان یونانی (Ellenika) است .اغلب مردم  کشور یونان با گردشگران و یا بطور کلی نسل جوان از طریق ، فرانسوی، زبان انگلیسی . ایتالیایی یا آلمانی صحبت می‌کنند. پرچم یونان، دارای صلیبی با طرف‌های برابر در گوشه‌ی بالا سمت چپ و ۹ خط متناوب راه راه آبی و سفیدطراحی شده است . مذهب کشور یونان ارتدکس است   به همین دلیل کلیساهای بسیاری در سراسر یونان به چشم می‌خورد . اغلیت مسلمان، کاتولیک‌های رومی و اقلیت‌های یهودی نیز در کشور یونان سکونت دارند .کلیسای ارتدکس یونانی تاثیر بسیاری در روش زندگی افرادعلی الخصوص در مناطق روستایی یونان دارد.

زبان رسمی کشور یونان – وضعیت جغرافیایی کشور یونان

مساحت کشور یونان، تقریبا ۵۰,۰۰۰ کیلومتر مربع میباشد. بیش از چهار پنجم کشور یونان را کوه ها و تپه ها تشکیل داده اند. بزرگ‌ترین کوه کشور یونان المپیوس است. کشور یونان، دارای سومین خط ساحلی طویل دنیا است که طول این خط تقریبا ۱۳,۶۰۰ کیلومتر میباشد.کشور یونان به جهت آب‌های لاجوردی، آب و هوای معتدل و خطوط ساحلی زیبایش مشهور است. زیباترین مراکز توریستی کشور یونان، در شهر آتن بنا شده اند.  از جاذبه های زیبا می‌توان پارتنون در آکروپولیس، موزه‌ی ملی و Odeon of Herod Atticus ، را نام برد. تجارت دریایی کشور  یونان، تقریبا ۱۵ درصد از مجموع ظرفیت جهانی را تشکیل می‌دهد و به عنوان سومین صنعت دریایی بزرگ دنیا شناخته شده است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست