زبان رسمی کشور قبرس ( cyprus )

زبان رسمی کشور قبرس – درباره کشور قبرس

کشور قبرس یک جزیره است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت کشور قبرس نیکوزیا میباشد. کشور قبرس از شمال با کشور ترکیه و از جنوب با کشور مصر همسایه است. کشور قبرس از دو بخش یونانی نشین و ترک نشین تشکیل شده است. برای ورود به بخش یونانی نشین ایرانیان نیازمند ویزا میباشند. سالانه دانشجویان زیادی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور قبرس اقدام مینمایند. کشور قبرس با داشتن آب وهوای معتدل و خنک سالانه پذیرای توریست های زیادی از سراسر دنیا بوده است. واحد پول کشور قبرس یورو میباشد. مردم ساکن قبرس مسلمان ، مسیحی یا ارتودوکس هستند. کشو قبرس عضو کشور های اتحادیه اروپا و کشورهای منافع مشترک میباشد. شهرهایی از قبیل شهر لارناکا، لیماسول ، پافوس ، نیکوزیا از مهم ترین شهر های کشور قبرس هستند.

زبان رسمی کشور قبرس – شرایط آب وهوا و جغرافیای کشور قبرسکشور قبرس دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای است که همواره  آفتابی است  حتی در زمستان ها و از باران بسیار کم بهره مند است. یکی از شاخصه های جغرافیایی مشهور کشور قبرس کوهستان ترودوس است که در جنوب غربی کشور قبرس قرار دارد. منطقه پنتاداکیلوس در شمال اطراف کیرنیا و سرزمینهای پست مساوریا فی مابین آنها واقع شده است و دراینجا است که پایتخت قبرس لفکوزیا (نیکوزیا) نام گرفته است . شبه جزیره طویل کارپاسیا شمال شرقی کشور قبرس را در برگرفته است و جنوبی ترین نقطه آن نیز به کیپ گور کو ختم می شود. بیشتر شهر های قبرس مثل لارناکا و لیماسول در سواحل جنوبی کشور قبرس  واقع شده اند.

زبان رسمی کشور قبرس – زبان مردم کشور قبرس

بیشترمردم کشور قبرس (۸۰%) به زبان یونانی صحبت می کنند و ۱۱% ترکی زبان هستند. لهجه یونانی در کشور قبرس کاملا متفاوت با زبان یونانی در سرزمین اصلی یونان میباشد. درکشور قبرس قسمت  ترک نشین ها  زبان ترکی رواج دارد. صحبت کردن به زبانهای انگلیسی، آلمانی و فرانسه در مراکز گردشگری و توریستی عادی تلقی می شود. مذهب اصلی کشور قبرس جنوبی ارتودکس است و در شمال آن، اسلام دین اصلی شناخته شده است. زبان تحصیل در اکثر دانشگاه های کشور قبرس به زبان انگلیسی است .

دانش آموزان مدارس دولتی در کشور قبرس به زبان یونانی تحصیل میکنند. دانش آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند و  به زبان یونانی تسلط ندارند آموزش های ویژه ای را در زمینه زبان در مدارس دولتی می گذرانند . در هر شهر چندین مدارس خصوصی وجود دارد که در این مدارس به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس میشود. دانشگاه های خصوصی و دولتی نیز در سراسر شهر های کشور قبرس وجود دارد.

زبان رسمی کشور قبرس – اقتصاد کشور قبرس

دوازده درصد زمین های کشور قبرس جنبه اقتصادی دارند و زیر کشت هستند و در این اراضی مرکبات .گندم .سیب زمینی .جو و زیتون کشت میشود. صنایع کشور قبرس آنچنان پیشرفته نیست .کشور قبرس شامل صنایع دستی و محلی نیز می باشد.
توریسم منبع درآمد مهمی برای کشور قبرس محسوب می شود.  واردات کشور قبرس شامل ماشین آلات ، وسایل نقلیه. ابزار آلات و غذا از کشور هایی از قبیل  آلمان ، انگلیس ، یونان و ایتالیا است. صادرات کشور قبرس شامل میوه، سبزیجات ، آهن ، مس و سیب زمینی می باشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری وارائه دهنده بهترین خدمات ومشاوره های تحصیل واقامت در اروپا 

                                                                                                         شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست