زبان رسمی کشور ترکیه (Turkey)

زبان رسمی کشور ترکیه – معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که بین کشورهای آسیایی و اروپایی قرار گرفته است. استانبول یکی از معروف ترین شهرهای کشور ترکیه محسوب میشود و زبان رسمی کشور ترکیه ترکی استانبولی است. در بیشتر دانشکده ها به زبان ترکی دانشجویان تحصیل میکنند.کشور ترکیه یکی از پر بازدید ترین کشورها از نظر جاذبه های تاریخی و گردشگری میباشد. بیشتر دانشجویان کشورهای خارجی کشور ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند.کشور ترکیه با ارائه بورسیه های مناسب و داشتن دانشگاه های مورد تایید در کلیه مقاطع توانسته است دانشجویان زیادی را جذب  خود کند. دین رسمی کشور ترکیه اسلام است. حدود ۹۸درصد جمعیت کشور ترکیه مسلمان هستند. مسلمانان کشور ترکیه اغلب اهل تسنن میاشند و درمیان آنها حنفی ها برتری دارند. اصولا این گروه ها در مرکز و غرب ترکیه سکونت دارند .شافعی ها نیزدر منطقه ی شرقی کشور ترکیه سکونت دارند و اغلب کرد هستند.یکی ازبهترین  تفریحات و جذاب گردشگران در شهرهای مختلف ترکیه، خرید کردن در این کشور است. مراکز تجاری در ترکیه به چند دسته تقسیم می‌شوند. به غیر از بازارهای محلی و بازارچه‌های سنتی ، این کشور مراکز خرید بزرگ و مدرنی دارد که بهترین برندهای دنیا و برندهای برتر داخلی را زیر یک ‌سقف جمع کرده‌اند.

زبان رسمی کشور ترکیه – زبان رسمی کشور ترکیه

زبان رسمی و مادری کشور ترکیه ترکی استانبولی است .یکی از قدیمی ترین زبان های دنیا به شمار می آید .زبان رسمی کشور ترکی است اما در کشور ترکیه به زبان های مختلف از قبیل زبان های عربی .ارمنی.کردی .یونانی نیز صحبت می کنند.بیشتر مردم کشورهای مشترک المنافع وبرخی از مردم جنوب شرقی اروپا وبرخی از منطقه خاورمیانه به زبان ترکی استانبولی صحبت میکنند.زبان هایی از قبیل آذری .ترکمنی .قفقازی زیر مجموعه ای از زبان های ترکی میباشند.زبان ترکی جدید امروزی به زبان ترکی آناتولی معروف است که از ریشه ترکی عثمانی است .پس از تشکیل جمهوری طبق دستور نخست وزیر یک انجمن زبان تشکیل دادند وبه تعویض الفبا پرداختند وزبانهای غربی(آلمانی.ایتالیایی.مجاری.فرانسوی )را مورد بررسی قراردادند . ۸آگوست رارئیس جمهور ترکیه آتاتورک آغاز انقلاب حروف اعلام کرد ودر ۱۱آگوست اولین کلاس در رابطه با حروف جدید زبان ترکی افتتاح گردید .قانون الفبای لاتینی در سال ۱۹۲۸در یازده ماده تصویب ومورد اجرا قرارگرفت .

زبان رسمی کشور ترکیه – هزینه های زندگی در کشور ترکیه

برآورد هزینه زندگی
به طور میانگین دانشجویان خارجی درکشور ترکیه جهت محل اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن ۴۰۰-۵۰۰ دلار در یک ماه باید پرداخت کنند. هزینه کتاب  و هزینه های اداری تقریبا بین ۱۰۰-۱۵۰ دلار در هر ترم میباشد. به یاد داشته باشید، هر چند، که این رقم بستگی به محل، شیوه زندگی و دروس انتخاب شده دارد، اما شما باید به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی از دانشگاه خود به طور مستقیم باشید.

  هزینه های عمومی در هر ترم
مسکن: ۱،۵۰۰ – ۲،۰۰۰ USD (از جمله سپرده اتاق)
غذا: ۱،۱۰۰ دلار
حمل و نقل: ۳۰۰ دلار
کتاب: ۱۵۰ دلار

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست