دکتری در قبرس  (PHD)

قبرس جزیره ای بسیار زیبا و رویایی در نزدیکی دو کشور ترکیه و یونان می باشد . آب و هوا در آن بسیار مطبوع و مدیترانه ای است . با توجه به بالا بودن سطح علمی و کیفی دانشگاه ها و همچنین کمتر بودن هزینه تحصیل در آن در مقایسه با سایر دانشگاه های هم تراز، دانشگاه های این کشور انتخاب بسیاری از افراد از کشور های دیگر کرده است . همچنین تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های قبرس در مقایسه با بسیاری از کشور های دیگر به مراتب آسان تر      می باشد . که از جمله آن می توان به عدم سختگیری روی ارائه مدرک زبان ، عدم نیاز به سوپروایزر در دانشگاه و پذیرش در مقطع دکتری بدون نیاز به ارائه مقاله بین المللی اشاره کرد . دوره دکتری  (PHD) در قبرس حداقل ۴ ترم و حداکثر ۱۰ ترم برای دانشجویان تمام وقت و حداقل ۶ و حداکثر ۱۴ ترم برای دانشجویان نیمه وقت می باشد که اصولا با پایان نامه (تز) همراه خواهد بود . می شود گفت  اکثر نفراتی که برای مقطع دکتری وارد دانشگاه های قبرس می گردند در خود دانشگاه در بخش های مختلف آموزشی استخدام و مشغول به کار می شوند دوره دکتری در قبرس پرطرفدارترین دوره در این کشور می باشد بسیاری از دانشجویان دکتری خارج از محیط دانشگاه نیز مشغول به کار می گردند . نحوه ارزشیابی مدرک دکتری در دانشگاه های قبرس منوط  به نشر یک مقاله در نشریات مورد تایید در سطح جهان با دارا بودن Index در سطح بین المللی می باشد . بدیهی است که این مقاله تماماً باید به دست خود دانشجو نگارش شده باشد و از مترجم در نوشتن آن بهره نگرفته باشد .

در زیر اسامی پرطرفدارترین دانشگاه های قبرس برای تحصیل در مقطع دکتری معرفی شده اند:

  • دانشگاه مدیترانه شرقی دانشگاه ( EMU )
  • دانشگاه آمریکایی گیرنه دانشگاه ( GAU )
  • دانشگاه خاورنزدیک دانشگاه ( NEU)
  • دانشگاه نیکوزیا
  • دانشگاه یوروپین

 

هزینه دوره تحصیل در مقطع دکتری در قبرس

شهریه توسط مؤسسات جداگانه تعیین می شود ، بنابراین باید با دانشگاه منتخب خود تماس بگیرید تا رقم دقیقی از آنچه باید بپردازید را دریافت کنید و یا می توانید با تماس با شرکت مهاجرتی آتیه آفرینان اطلاعات لازم را کسب کنید. هزینه های تحصیلی بسته به اینکه در چه مقطع و در کجا تحصیل می کنید متفاوت است. اما به صورت کلی می توان گفت که امکان اخذ بورسیه به صورت فاند و یا فول فاند برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند ، وجود دارد .

اهداف آموزش در مقطع دکتری در دانشگاه ای قبرس

از جمله اهداف آموزش مقطع دکتری در دانشگاه های قبرس عبارت است از آموزش افراد برای تبدیل شدن به محققان با مهارت بالا و مطابق با استانداردهای جدید آموزشی برای حضور در جوامع بین المللی . هدف دانشگاه های قبرس این است که فارغ التحصیلان در تمامی مقاطع بتوانند برای اشتغال در مؤسسات تحقیقاتی ، سازمان های سیاستگذاری عمومی و بخش خصوصی با موفقیت رقابت کنند.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست