دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس(cyprus)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس-انواع موسسات آموزش عالی کشور قبرس

چهار قشر از موسسات آموزش عالی در قبرس وجود دارد: دانشگاه های دولتی ، دانشگاه های خصوصی ، موسسات دولتی غیر دانشگاهی و مؤسسات خصوصی غیر دانشگاهی.

دانشگاه های عمومی به عنوان نهادهای عمومی شرکت تأسیس می شوند تا خودمختار آکادمیک باشند که توسط شورای و سنا آنها اداره می شوند. بودجه آنها توسط دولت تأمین می شود ، اما می توانند از منابع دیگر نیز پول جمع کنند. هر سه دانشگاه دولتی قبرس به تعالی آموزش و پژوهش اختصاص داده شده است. اهداف و مأموریت های خاص هر دانشگاه در قانون بنیانگذاری مربوطه بیان شده است.

دانشگاه های دولتی موسسات چند دانشکده هستند که هر دانشکده توسط گروه ها تشکیل می شود. دانشکده ها و بخش ها به ترتيب توسط هيأتها به سرپرستي دين و رؤسا اداره مي شوند. آنها برنامه های دانشگاهی را در سطح باتچلور ، کارشناسی ارشد و دکترا (دکتری) ارائه می دهند. دانشگاه آزاد دوره های کوتاه حرفه ای را برای ادامه تحصیل نیز ارائه می دهد. زبان آموزش یونانی و ترکی است – زبانهای رسمی جمهوری قبرس.

دانشگاه های خصوصی به عنوان سازمان های حقوقی خصوصی با خصوصیات سوداگرانه یا غیر سفته ای تأسیس می شوند ، که در وزارت آموزش و پرورش ثبت شده اند. همانطور که در قانون ۱۰۹ (I) / 2005 در مورد دانشگاه های خصوصی مقرر شده است ، مأموریت هر دانشگاه خصوصی پیشرفت علم ، دانش ، یادگیری و آموزش از طریق تدریس و تحقیق به نفع کل جامعه است. پرورش ، انتقال ، پیاده سازی و تبادل دانش از طریق علم؛ و ، ارائه تحصیلات تکمیلی و / یا تحصیلات تکمیلی از یک استاندارد عالی که به رسمیت شناخته شده بین المللی باشد.دانشگاه های خصوصی بودجه خود را از شهریه شهریه جمع می کنند.

مؤسسات دولتی سطح غیر دانشگاهی غیر از وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ فعالیت می کنند. هر وزارتخانه کاملاً مسئولیت سازمان و تنظیم مؤسسه (های) مورد نظر خود را بر عهده دارد ، بنابراین مقررات مربوط به نوع و سطح دوره ها ، الزامات پذیرش ، برنامه درسی و ثبت نام دانش آموزان را با همکاری هیئت مدیره تنظیم می کند. مدیر و دانشکده موسسه.

در حال حاضر پنج موسسه عمومی در سطح غیر دانشگاهی مشغول به کار هستند. هدف آنها ارائه خدمات آموزش و آموزش سطح بالا و تولید متخصصان با کالیبر بالا با توجه به نیاز بازار کار در قبرس در هر زمینه مربوطه می باشد. زبان آموزش انگلیسی یا یونانی است.

مؤسسات آموزش عالی خصوصی غیر دانشگاهی طبق قوانین ۶۷ (I) / 1996-1 (I) / 2010 که در آنها ایجاد ، بهره برداری و کنترل آنها است ، در وزارت آموزش و پرورش ثبت شده اند. هر موسسه با تصویب وزارت اهداف و مقررات داخلی خود را تعیین می کند. آنها برنامه های حرفه ای و دانشگاهی را در مقاطع مختلف تحصیلی ، از قبیل سطح گواهینامه (مدت یک سال) ، سطح دیپلم (مدت دو سال) ، سطح دیپلم بالاتر (مدت سه سال) ، سطح کارشناسی (چهار مدت زمان سال) و سطح کارشناسی ارشد (مدت یک سال یا دو سال). زمینه های مطالعاتی مطالعات منشی ، مدیریت بازرگانی ، بانکداری ، حسابداری ، مدیریت هتل ، رایانه ها و مهندسی را پوشش می دهد. برنامه های تحصیلی آنها توسط شورای ارزیابی آموزشی و اعتباربخشی – SEKAP (ΣΕΚΑΠ) تأیید شده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در قبرس-دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در قبرس

گروه ج (متوسط)

قبرس

Eastern Mediterranean University

Near East University     صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

University of Cyprus     صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

گروه د(ضعیف)

مدارک تحصیلی موسسات گروه د (ضعیف) در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به‌ هیچ عنوان قابل بررسی و ارزشیابی نیست.

University of Nicosia

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست