دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس(cyprus)

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس-درباره قبرس

سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه ، قبرس در ساحل جنوبی ترکیه و ساحل غربی سوریه واقع شده است. قبرس یک مقصد مهم توریستی در مدیترانه است. جمهوری قبرس اقتصادی پیشرفته و پر درآمد است که از شاخص توسعه انسانی بسیار بالایی برخوردار است. این عضو بنیانگذار جنبش غیرمتعهد بود تا اینکه در تاریخ ۱ مه ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست.

تحصیل در خارج از کشور در قبرس این امکان را برای دانش آموز فراهم می کند تا یک منطقه با تاریخ غنی از جهان را کشف کند. همچنین از نظر آب و هوا و چشم انداز یکی از زیباترین ها است. قبرس ، کشوری واقع در دریای مدیترانه شرقی سومین جزیره بزرگ است که در این منطقه ساکن است. این عضو اتحادیه اروپا است ، که مدیریت سفر و تأمین مالی را آسان می کند. بازدید کنندگان از این منطقه واقع در شرق یونان و جنوب ترکیه ، غالباً با ترکیبی از امکانات مدرن و جذابیت های تاریخی شگفت زده می شوند. با این حال ، وقتی صحبت از آموزش عالی می شود ، فرصتها در اینجا حتی قابل توجه تر خواهد بود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس-تحصیل در قبرس

  • آموزش در قبرس

قبرس دارای یک سیستم آموزشی قوی است که از مدرسه ابتدایی و متوسطه شروع می شود. هم مدارس خصوصی و هم مدارس دولتی در دسترس هستند. طبق برخی منابع ، حتی هفت درصد از تولید ناخالص داخلی کشور صرف آموزش و پرورش می شود. این امر باعث می شود یکی از سه هزینه برتر آموزش در جهان ، پشت دانمارک و سوئد باشد. مدارس دولتی و خصوصی هر دو برابر نیستند ، و هر بار فرصتی بهتر برای آموزش فراهم نمی کنند.

مانند یونان ، برای دانش آموزانی که در برنامه های دانشگاه ثبت نام می کنند ، نمرات دبیرستانها مهم نیستند. گرچه یک مدرک تحصیلی یک الزام است ، دانش آموزان آزمون پذیرش مبتنی بر پذیرش را انجام می دهند تا مشخص کنند آیا دانش آموز می تواند در مدرسه تحصیل کند یا خیر ، در این صورت ، چه دوره هایی را باید طی کند. همه داوطلبان دانشگاه ، از جمله افراد بین المللی ، قبل از ورود به دانشگاه در اینجا ، باید این نوع آزمون را انجام دهند.

بسیاری از افراد محلی برای تحصیل به دانشگاه های سراسر اروپا ، آمریکای شمالی یا مناطق دیگر سفر می کنند. تعداد زیادی دانشکده و دانشگاه در قبرس واقع شده اند. در زیر فقط برخی از مدارس خاص موجود است.

  • دانشگاه مدیترانه شرقی ، واقع در فاماگوستا
  • دانشگاه قبرس ، واقع در نیکوزیا
  • دانشگاه بین المللی قبرس ، واقع در لفکوزیا
  • دانشگاه خاور نزدیک ، واقع در نیکوزیا
  • دانشگاه نیکوزیا ، واقع در نیکوزیا
  • موسسه بین المللی مدیریت قبرس ، واقع در نیکوزیا

بیشتر دانش آموزان بر اساس تمرکز خود در دوره های تحصیلی در این مدارس ثبت نام می کنند. برخی مدارس گزینه های جامع آموزشی ارائه می دهند ، در حالی که بقیه روی تجارت یا مراقبت های بهداشتی تمرکز می کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس-دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس

تا سال ۲۰۱۷ دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس به حساب می آمد و به همین دلیل متقاضیان بسیاری مخصوصا افرادی که قصد داشتند بعد از اتمام دوران تحصیل به ایران برگردند برای تحصیل به این دانشگاه مراجعه میکردند.  اما هم اکنون تنها دانشگاه قبرس که مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران میباشد دانشگاه قبرس یا همان University of Cyprus میباشد که در قبرس جنوبی واقع شده است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان -مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست