دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

کشور ترکیه دارای دانشگاه های معتبر و باکیفیتی  در سطح بین المللی می باشد . هرساله داوطلبان زیادی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور ترکیه در مقاطع مختلف درخواست می دهند . برای تحصیل در رشته های پزشکی و رشته های مرتبط با پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه باید از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه پذیرش دریافت کنید . در ادامه لیستی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه برای شما آماده کرده ایم .

متن اطلاعیه صادره وزارت بهداشت درمورد لیست /میلادی   ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱

به اطلاع می‌رساند با بررسی­‌های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه ­بندی معتبر بین­ المللی Times، QS و Shanghai  لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی‌های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ در رشته­‌های مرتبط با علوم پزشکی بر اساس رای صادره در دویست و چهل و چهارمین جلسه شورایعالی ارزشیابی مدارک دانش­ آموختگان خارج از کشور، به شرح جدول پیوست اعلام می­‌گردد. این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفاً دانشگاه‌های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید می­‌باشد.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه عبارتند از :

جمعا ۹ دانشگاه  ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت هستند که ۳ دانشگاه فقط در زمینه رشته دندانپزشکی مدارکشان پذیرفته خواهد شد .

Koc university دانشگاه کوچ

این دانشگاه خصوصی در شهر استانبول در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد و دارای دانشکده های علوم اجتماعی، حقوق، پزشکی، کسب و کار و غیره می باشد. این دانشگاه به زبان انگلیسی آموزش می دهد و از آنجا که ابن دانشگاه خصوصی می باشد، یکی از گرانترین دانشگاه ها در کشور ترکیه است.

Ankara university دانشگاه آنکارا

این دانشگاه در سال ۱۹۴۶ توسط شخص آتاتورک در آنکارا تاسیس شد. این دانشگاه، شامل دانشکده هایی مانند تاریخ، علوم، پزشکی، دارو سازی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم پایه و … می باشد. این دانشگاه دولتی بوده و زبان آموزش آن ترکی می باشد.

ege university دانشگاه اگه ازمیر

دانشگاه اژه در سال ۱۹۵۵ در شهر ازمیر بنا نهاده شد و عنوان چهارمین دانشگاه را از نظر قدمت در این کشور به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای دو دانشکده پزشکی و کشاورزی می باشد.

ataturk university دانشگاه آتاتورک ارزروم

این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ در شهر ارزروم تاسیس گردید. زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی      می باشد که رشته های دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، پرستاری و … در این دانشگاه آموزش داده می شود. این دانشگاه دارای رتبه ۱۴ در ترکیه و رتبه ۳۹۴ در اروپا است و زبان آموزش آن ترکی و انگلیسی می باشد.

hacettepe university دانشگاه حاجت تپه

این دانشگاه از بهترین و برترین دانشگاه های دولتی در ترکیه می باشد که در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد و دارای ۸ دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، هنر و زیبایی، علوم، حقوق، اقتصاد و علوم انسانی، علوم پزشکی میباشد و دروس در آن به سه زبان ترکی٬ انگلیسی و آلمانی ارائه میشود.

Istanbul university دانشگاه استانبول

این دانشگاه دارای ۱۷ دانشکده می باشد که در سال ۱۴۵۳ در شهر استانبول تاسیس گردید. دانشکده علوم سیاسی، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، داروسازی، جنگلداری و … از دانشکده های این دانشگاه می باشد. زبان آموزشی این دانشگاه ترکی و انگلیسی می باشد.

Gazi University دانشگاه قاضی ( ﻓﻘﻂ دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﮑﯽ )

Izmir Katip Celebi University دانشگاه کاتب جلبی ازمیر ( ﻓﻘﻂ دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﮑﯽ )

Suleyman Demirel University دانشگاه سلیمان دمیرل (  ﻓﻘﻂ دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﮑﯽ )

دانشجویان خارجی در صورتی که بخواهند در کشور ترکیه در هر مقطعی تحصیل نمایند ابتدا باید برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود درخواست ارسال نمایند سپس در صورت تایید درخواست دانشجویان توسط دانشگاه مورد نظر در ترکیه دانشجویان باید برای دریافت ویزای دانشجویی کشور ترکیه اقدام نمایند .

برای کسب اطلاعاتن بیشتر می توانید به مقالات مربوط به اقامت در ترکیه مراجعه فرمایید .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست