دانشگاه سابانجی ترکیه

تحصیل در دانشگاه های ترکیه با توجه به امکانات تحصیلی عالی این آموزشگاه های در ترکیه یکی از گزینه های عالی برای دانشجویان ایرانی است که به دنبال تحصیل در خارج هستند. برای تحصیل در ترکیه نیاز است که دانشجویان با طی کردن مراحلی به ویزای تحصیلی ترکیه دست پیدا کنند تا اجازه ورود به ترکیه و تحصیل در ترکیه را داشته باشند. اما قبل از اقدام به کسب ویزای تحصیلی ترکیه بهتر است دانشجویان اطلاعاتی را در خصوص دانشگاه های ترکیه کسب کنند. در این مقاله می خواهیم به معرفی دانشگاه سابانجی ترکیه بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص ارائه کنیم.

دانشگاه سابانجی ترکیه – معرفی دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه به طور تقریبی در فاصله ۴۰ کیلومتری مرکز شهر استانبول قرار گرفته است. تاریخ تاسیس دانشگاه سابانجی ترکیه به سال ۱۹۹۴ بر می گردد و به نوعی یکی از جوان ترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود. دانشگاه سابانجی ترکیه دارای مساحتی به بزرگی ۲۶/۱ میلیون متر مکعب است. دانشگاه سابانجی استانبول ترکیه از ۳ دانشکده هنر و علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی، مدیریت و همینطور از یک مدرسه زبان تشکیل شده است .

محیط اصلی دانشگاه سابانجی ترکیه شامل سه بخش اصلی است. قسمت شمالی دانشگاه سابانجی ترکیه شامل خوابگاه های دانشجویی، مرکز بهداشت، مرکز ارتباط و سوئیت‌های اساتید می‌باشد. دانشکده‌ها و دفتر رئیس دانشگاه سابانجی ترکیه در قسمت مرکزی محیط دانشگاه قرار گرفته‌است. در سمت جنوب غربی دانشگاه سابانجی ترکیه نیز  سالن ورزشی، مرکز نمایش، دریاچه مصنوعی، رستوران، زمین فوتبال و پیست پیاده روی جای گرفته ‌است. دانشگاه سابانجی ترکیه دارای پردیسی بسیار مدرن و زیبا در حومه شهر استانبول است و روز به روز نیز به لحاظ کیفیت ارائه آموزش به افزوده می شود. دانشجویان خارجی نیز به دلیل امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه سابانجی ترکیه مشکلی از بابت زبان پیدا نمی کنند و با داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل می توانند به راحتی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

دانشگاه سابانجی ترکیه – دوره های مختلف دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانچی ترکیه دوره های مختلفی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند این دوره ها شامل موارد زیر می شوند :

دوره های ارائه شده در مقطع کارشناسی در دانشگاه سابانجی ترکیه عبارتند از : مهندسی و علوم زیستی، مهندسی و علوم کامپیوتر، مطالعات فرهنگی، اقتصاد، مهندسی الکترونیک، مطالعات بین الملل، مدیریت، مهندسی سیستمهای ساخت و تولید، مهندسی و علوم مواد، مهندسی مکاترونیک، علوم اجتماعی و سیاسی، هنرهای دیداری و طراحی ارتباطات دیداری

دوره های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سابانجی ترکیه عبارتند از : مهندسی و علوم زیستی، مهندسی و علوم کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، فنآوری اطلاعات، مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر، راهبری برنامه های صنعتی، مهندسی و علوم مواد، ریاضیات، مهندسی مکاترونیک، فیزیک، آنالیز و حل مناقشات، مطالعات فرهنگی، اقتصاد، مطالعات اروپایی، تاریخ، علوم سیاسی، سیاستگزاری عمومی، مطالعات ترکی، هنرهای دیداری و طراحی ارتباطات دیداری، امور مالی، مدیریت اجرایی (MBA)

در دانشگاه سابانجی ترکیه تحصیل دکترا در رشته مدیریت امکان پذیر است.

دانشگاه سابانجی ترکیه
دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه – شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه سابانجی ترکیه 

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند برای ورود به دانشگاه سابانجی ترکیه نیازی به شرکت در کنکور ندارند. ولی دانشجویان مقطع کارشناسی در ابتدا باید در آزمونی ورودی شرکت کنند این آزمون شامل دروس پایه و زبان انگلیسی می شود و معمولا تسلط فرد به زبان انگلیسی نیز از این آزمون مشخص می شود در صورتی که فرد از آزمون نمره مناسب را کسب کند می تواند تحصیل خود را در رشته مورد نظر شروع کند. البته دانشجویانی که از طرق دیگر موفق به کسب پذیرش از دانشگاه سابانجی ترکیه می شوند نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارند و تنها دانشجویانی که در کنکور ورودی شرکت کرده اند نیاز به مدرک زبان ندارند. دانشگاه سابانجی ترکیه جهت دریافت پذیرش  مدارکی مانند تافل (TOEFL) و GRE با مینیمم نمره مورد نیاز را در نظر گرفته است. مدارک مورد نیاز کسب پذیرش از دانشگه سابانجی ترکیه  می‌بایست در بازه زمانی تعیین شده برای دانشگاه ارسال گردند. پس از ارزیابی مدارک از متقاضیان واجد شرایط برای یک آزمون کتبی یا مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد. سپس هیئت داوران در مورد پذیرش دانشجو تصمیم نهایی را صادر کرده و این تصمیم کتباً به دانشجو اعلام خواهد شد.

دانشگاه سابانجی ترکیه – رنکینگ دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه از نظر رنکینگ جهانی QS در بین ۴۵۱ تا ۵۰۰ دانشگاه اول جهان قرار گرفته است و در میان دانشگاه های ترکیه نیز مقام دوم را کسب کرده است و در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب رتبه ۳۵۱ دنیا شده است.

دانشگاه سابانجی ترکیه – هزینه های تهیه خوابگاه در دانشگاه سابانجی ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه به دلیل وسعتی که دارد دارای خوابگاه های بزرگی نیز می باشد که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند. هزینه های آن برای دانشجویان دوره های کارشناسی سالانه در حدود ۲ هزار دلار در اتاق های ۴ نفره و در حدود ۳ هزار و ۷۰۰ دلار برای اتاق های ۲ نفره می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سابانجی ترکیه نیز  سالانه باید مبلغی در حدود ۳ هزار و ۷۰۰ دلار را برای اتاق های دو نفره و ۵ هزار و ۱۰۰ دلار را برای اتاق یک نفره پرداخت کنند.

دانشگاه سابانجی ترکیه – شهریه دانشگاه سابانجی ترکیه

هزینه های تحصیل در دانشگاه سابانجی ترکیه به صورت زیر می باشد :

  • دوره های کارشناسی سالانه   ۱۵۰۰۰ دلار
  • دوره های کارشناسی ارشد سالانه    ۷۵۰۰ دلار به جزء رشته های فنآوری اطلاعات (۱۰۰۰۰ دلار برای کل دوره)، مدیریت اجرایی (سالانه ۱۲۵۰۰ دلار همراه با مسکن) و مدیریت امور مالی (۱۲۵۰۰ دلار برای کل دوره همراه با مسکن)

در دانشگاه سابانجی ترکیه نیز متناسب با وضعیت علمی دانشجو و رزومه تحصیلی او نیز بورسیه های مختلفی نیز ارائه می شود که شامل ۲۵ تا ۷۵ درصد تخفیف در پرداخت شهریه های دانشگاه سابانجی ترکیه می شود.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست