دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان ( Aristotle University of Thessaloniki )

دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان – معرفی کشور یونان

کشور یونان در پیوند سه قاره آفریقا ، اروپا و آسیا واقع شده است . پایتخت و بزرگترین شهر یونان آتن میباشد .  یکی از جنوبی ترین کشور ها در سرزمین اصلی اروپا شناخته شده است . در زمان امپراطوری های پارسی آتن ،قرنتس،اسپارتا بسیار با هم متحد بودند. کشور یونان مهد تمدن در منطقه اروپا شناخته شده است .از جاذبه های معروف یونان میتوان صومعه سنت باربارا، جاذبه سواحل آتن، دلفی ،موزه آکروپلیس، معبد سکروپیا،را نام برد. کشور یونان با کشورهای آلبانی، جمهوری یوگسلاوی،بلغارستان و ترکیه نیز هم مرز است. جمهوری یونان یک کشور دموکراسی پارلمانی با یک مجلس ۳۰۰ نفری است که تحت رهبری نخست وزیر است. آب و هوای کشور یونان ​​مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و پرباران است. واحد پول رسمی کشور یونان یورو است. زبان یونانی زبان رسمی کشور یونان است. اکثر یونانی ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یا همان زبان دوم استفاده میکنند. کشور یونان از مقررات مربوط به شنگن و مقررات مربوط به ویزای کوتاه مدت پیروی می کند. کشورهایی که قوانین اخذ شینگن را به طور کامل اعمال می کنند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا: اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد ، ایسلند و نروژ .دارندگان گذرنامه های منظم از سایر نقاط جهان برای ورود به یونان (و منطقه شنگن) نیاز به ویزا دارند.

دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان – شرایط دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان

دانشگاه ارسطو  تسالونیکی در سال ۱۹۲۵ تاسیس شده است  و بزرگترین دانشگاه جامع درکشور یونان محسوب میشود. این دانشگاه به نام ارسطو فیلسوف نامدار یونانی که در استرگیرامتولد شده است نام گذاری شده است .پردیس اصلی  این دانشگاه در مرکز شهر تسالونیکی واقع شده است. تسالونیکی از لحاظ تاریخی یکی از قدیمی ترین و چند قومی ترین شهرها در اروپا محسوب میشود، جمعیت تسالونیکی تفریبا یک میلیون نفراست .

دانشکده های دانشگاه ارسطو تسالونیکی:

 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده جنگل ومنابع طبیعی
 • دانشکده قانون، اقتصاد و علوم سیاسی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده آموزش وپرورش

  دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان – مدارک مورد نیازدانشگاه تسالونیکی

   

  مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات که باید توسط سفارت یونان تایید شوند (از قبیل  دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات ، مدارک کارشناسی و مقاطع بالاتر )
  توصیه نامه از استاد
  گذرنامه و مدارک هویتی
  انگیزه نامه
  رزومه
  ارائه مدرک زبان انگلیسی یا یونانی ( برحسب نیاز )

  دانشگاه ارسطو تسالونیکی یونان – هزینه تحصیل و زندگی در یونان

  هزینه زندگی درکشور یونان بسیار مقرون به صرفه تر است نسبت یه کشورهای اروپایی به همین دلیل دانشجویان بسیاری ازکشورهای مختلف به این کشورجذب شده اند . هزینه یک آپارتمان معمولی تک خوابه تقریبا ۲۵۰ یورو است . بعضی از دانشگاه ها برای دانشجویان خوابگاه هایی را در نظر گرفته اند که هزینه های کمتری از مرکز شهر دارند.هروعده غذایی ارزان تقریبا ۱۰یورو میباشد .به طور کلی هزینه یک دانشجو به طور معمولی تقریبا ۷۵۰یورو در ماه میباشد.

  گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

  شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست