دانشگاه های کشور قبرس(cyprus )

دانشگاه های کشور قبرس – درباره کشور قبرس


کشور قبرس یک کشور جزیره ای است که در قاره اروپا واقع شده است . جزیره قبرس بزرگترین جزیره در مدیترانه شناخته شده است . پایتخت وبزرگترین شهر قبرس نیکوزیا است . زبان رسمی مردم کشور قبرس ترکی است . اغلب مردم قبرس به زبان انگلیسی و یونانی نیز تسلط دارند . دین مردم ترک زبان در کشور قبرس مسلمان و یونانی زبان ارتدوکس است .کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است . قبرس شمالی نیاز به ویزا ندارد . اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس شمالی بسیار آسان تر میباشد . واحدپول کشور قبرس جهت پرداخت شهریه با دلار محاسبه میگردد. کشور قبرس دارای دانشگاه های معتدد و با رنکینگ بین المللی بالا میباشد .

دانشگاه های کشور قبرس – معرفی دانشگاه های کشور قبرس

دانشگاه  گیرنه آمریکایی قبرس

دانشگاه شرق نزدیک

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه قبرس اروپایی

دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه های کشور قبرس- معرفی دانشگاه مدیترانه شرقی


دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگاستا واقع شده است . قدمت این دانشگاه ۳۷سال میباشد . دانشگاه مدیترانه شرقی دارای دانشکده های مختلف و رشته های تحصیلی مختلف میباشد . دانشگاه مدیترانه شرقی یک دانشگاه نیمه دولتی است و از رنکینگ بین المللی برخوردار است .  دانشگاه مدیترانه شرقی  با داشتن ۱۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۸۱ رشته در مقطع کارشناسی  ارشد و دکتری از تنوع رشته‌ای بسیار بالایی برخوردار است. اخذ پذیرش در  دانشگاه مدیترانه شرقی برای دانشجویان سال اول، فارغ‌التحصیلان و دانش آموزان انتقالی سالانه  دو بار در فصل بهار و پاییز انجام می گردد.

دانشگاه های کشور قبرس – معرفی دانشگاه گیرنه


دانشگاه گیرنه در شهر گیرنه واقع شده است . دانشگاه گیرنه در سال ۱۹۸۵تاسیس گردیده است . در کشورهای هنگ کنگ،  کانتربری، سریلانکا، گیرنه، استانبول، مولدووا و واشنگتن،کارپاز  دانشگاه گیرنه دارای شعبه می‌باشد. به همین جهت برای آموزش و حرفه دانشجویان اهمیت بیشتری قائل میباشند . دانشجو جهت اقامت تحصیلی میباست از دولت موسسات آموزشی مجوز رسمی دریافت کند. فرد تنها برای دانشگاه مورد نظر خویش میتواند مجوز دریافت کند در صورت تغییر محل آموزش میبایست مجوز جدید دریافت کند.

 


دانشگاه های کشور قبرس – شرایط خوابگاه های دانشجویی کشور قبرس

خوابگاه نورال یکی از بهترین خوابگاه های کشور قبرس محسوب میشود . خوابگاه نورال در قسمت جنوبی دانشگاه مدیترانه شرقی میباشد . خوابگاه نورال دارای ۲۰۰اتاق مجزا میباشد . این خوابگاه دارای بزرگترین ورزشگاه میباشد و مجهز به دستگاه های پیشترفته با تکنولوژی بالا میباشد .هزینه های زندگی در کشور قبرس نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد . هزینه های زندگی در کشور قبرس نزذیک به هزینه های ایران است . در کشور قبرس هزینه خوابگاه بسیار ارزان تر از اجاره یک واحد مسکونی است . به علت گرانی هزینه برق در بیشتر ساختمان های کشور قبرس پنال خورشیدی همراه با منبع آب مشاهده میگردد.

خوابگاه های کشور قبرس

خوابگاه آکدنیز

خوابگاه رامن

خوابگاه آلفام

خوابگاه پرایم

خوابگاه گلدن پلاس

خوابگاه لانکسون

خوابگاه هوم دورم

دانشگاه های کشور قبرس – مزایای خوابگاه های خوب در کشور قبرس

دارای نگهبانی ۲۴ ساعته

کنترل توسط دوربین های مداربسته

نظارت بهداشتی مستمر توسط وزارت بهداشت قبرس شمالی

نزدیکی به کلینیک دانشگاه

وجود رستوران، کافه و فروشگاه در فاصله بسیار کم

دسترسی آسان به تمامی امکانات ورزشی و فرهنگی داخل محوطه دانشگاه

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

                                                                                                                    شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست