جاذبه های توریستی کشور قبرس(  cyprus  )

جاذبه های توریستی کشور قبرس – معرفی کشور قبرس

کشور قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس یک کشور جزیره ای است. پایتخت و  پر جمعیت ترین شهر کشور قبرس نیکوزیا است. کشور قبرس از دو بخش ترک نشین (قبرس شمالی ) و یونانی نشین (قبرس جنوبی ) تشکیل شده است. در هر منطقه به زبان خودشان یعنی ترکی و یونانی صحبت میکنند. کل جمعیت جزیره قبرس یک میلیون و صد هزار نفر است و کل جمعیت کشور قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم کشور قبرس یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترکان  کشور قبرس میباشند. کشور قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل کشور قبرس بر پایه جوامع ترک و یونانی در اداره امور جزیره قبرس اعلام موجودیت کرد و  ترکیه و یونان حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کرده اند. در کشور قبرس دو رشته‌کوه اصلی وجود دارد به نام های، کوهستان کیرنیا و کوهستان ترودوس. دشت مرکزی میان این دو رشته‌کوه، مسائوریا واقع شده است . این دشت توسط رودخانه پدیه‌ئوس آبیاری می‌شود که طولانی‌تر رود جزیره قبرس نیز شناخته شده است. کوه‌های ترودوس بیشتر مناطق جنوب و غربی کشور قبرس را دربر گرفته اند و کمابیش نیمی از جزیره در اختیار این کوهستان میاشد. مردم کشور قبرس بسیار خونگرم هستند  و با  افراد خارجی و توریست ها به نحو احسن رفتار می کنند. اختلاف عمیق بین مذهب های قبرس و یونان ادامه دارد و تحولات متعددی که در این جزیره رخ داده است. تنوع غذایی درکشور قبرس بسیار زیاد است و در اکثر خیابان ها رستوران های متفاوت دیده می شود.

جاذبه های توریستی کشور قبرس – معرفی جاذبه های کشور قبرس

.بندر گیرنه
.ساحل لاک پشت
.قلعه گیرنه
.کلیسای بلاپایس
.قلعه سنت هیلاریون
. جزیره کارپاس و کلیسای آندریس
.قلعه بوفاونتو
.ساحل گلپسیدس
.شهرتاریخی فاماگوستام
.کلیسای معروف سنت بارناباس
.مسجد لالا مصطفی پاشا
.کلیسای سنت نیکولاس
.مسجد سلیمیه
.کلیسای سنت سوفیا
.آکاماس پنینسولا
.بندر کایرنیا
.تفرجگاه آییا ناپا
.موزه‌ی تالاسا

جاذبه های توریستی کشور قبرس – بناهای معروف کشور قبرس


پافوس

یکی از قدیمی ترین جاذبه‌های گردشگری در کشور  قبرس پافوس نام دارد. شهر ساحلی پافوس در جنوب غرب کشور قبرس واقع شده است و به گفته افراد کشور قبرس این شهرمحل تولد آفرودیت (الهه یونان )است. در حال حاضر پافوس شامل دو قسمت است؛ قسمت پایین  آن به کاتو پافوس معروف است و بناهای باستانی  و هتل های بسیار مجلل دارد. قسمت بالای آن هم منطقه‌ای تجاری است که در آن مغازه‌ها و رستوران‌های بسیاری دیده می‌شود.

شهر لیماسول

شهرلیماسول دومین شهر بزرگ درکشور قبرس پس از پایتخت شناخته شده است. شهر لیماسول  یک بندرگاه مهم  محسوب می‌شود. شهرلیماسول در طول تاریخ تبدیل به یک مجوعه توریستی و گردشگری مهمی برای علاقه‌مندان به سواحل شنی و آفتابی شده است. این شهر قدیمی یک قلعه بسیار جذاب دارد افرادی که برای گردش به این شهر میایند پیشنهاد میشود هرگز تماشای این شهر از دست ندهند. مرکز خرید اصلی این شهر در خیابان انکسارتیسی است و میدان ساریپولو  محلی است جهتشب‌ گردی های محلی‌ها و گردشگران که بسیار شبهای جذاب ودیدنی دارد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

                                                                                                           شماره تماس۰۲۱۷۲۲۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست